Když byl mladý švýcarský pár Hannes Sigrist a Erica Thompson požádán od svých blízkých přátel, jestli by jim jeden den nepohlídali šestiměsíčního syna, bez obav souhlasili. Co by se asi tak mohlo stát, že? Prostě pohlídají dítě.

Jenže potom přišel den D a Hannes s Erikou zůstali se svým malým svěřencem opravdu sami. Představa, že budou celý den a celou noc zodpovědní za malé dítě, v nich začala vzbuzovat mírnou paniku a začali si představovat, co nejhoršího by se mohlo stát. Snoubenci pracují oba jako návrháři, takže jsou to mladí kreativní lidé a veselé kopy. Slovo dalo slovo a rozhodli se zvěčnit nejhorší možné situace, které by mohly nastat.

A tak vznikla série fotografií, které se staly ihned hitem internetu. Je na nich vidět například Erica s kočárkem, která se otáčí přes rameno a snaží se utéct Tyrannosauru rexovi. Hannes pro změnu chrání Alexe před tím, aby je společně uneslo UFO! Neméně vtipná je fotka se žralokem, který na povedenou skupinku útočí z poklidného lesního potůčku na procházce lesem, kde potkají také medvěda. Že bezpečno není ani doma, ukazuje fotografie s kobrou v obýváku.

A co na to hlavní aktér? „Malý Alex přežil a v 19:30 usnul naprosto šťastný a spokojený! Fotky z dnešního dne mu ukážeme, až mu bude třeba deset, a řekneme mu: Mladý muži, strávili jsme spolu tehdy skvělý den,“ odpovídal s úsměvem Hannes.

Kéž bychom měli taky takové hlídání, když jsme byli malí!