Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Jak stárne jeden z nejoblíbenějších českých herců? Josef Abrhám od playboye po dědu v 8 fotografiích

Josef Abrhám je matadorem českého filmu, ztvárnil stovky rolí.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie

Je to jedno z nejpevnějších manželství v českém šoubyznysu, manželé Libuše Šafránková (60) a Josef Abrhám (75) jsou spolu už 37 let a pořád se objevují na veřejnosti bok po boku, ruku v ruce. Na tak dlouhé manželství mají jen jednoho syna, ale ten se docela potatil a český film mu rozhodně není cizí.

Abrhám patří mezi největší štramáky, jaké u nás na plátně najdete, ne náhodou hrál v mladých letech samé svůdníky. Jeho uhlově černé vlasy a tmavě hnědé oči nenechaly chladnou nejednu ženu, ale nakonec se upsal na celý život své kolegyni z herecké branže.

Rozhodně se ale nedá říct, že by jeho herecká kariéra byla ve znamení jen jednoho typu rolí, Abrhám dokázal ztvárnit cokoliv. Cizí mu nebyly ani postavy bídáků, jeho doktor Blažej z Nemocnice na kraji města nebyl zrovna ukázkovým případem gentlemana.

Ty starší ročníky dokonce mohou vzpomínat na jeho nezaměnitelný hlas coby ceněného dabéra, ale to bylo ještě v době, kdy herce dabovali herci, zatímco dnes všechny mužské postavy mluví Jan Maxián a všechny ženské Tereza Bebarová.

Abrhám má dnes výročí 75 let a se šedinami vypadá pořád skvěle, dámy dokáže dostat do kolen i v tak vysokém věku. Jak je vidět, Libuška si ho bude muset hlídat i na smrtelné posteli.

Související články

Další články