Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Jak Soukup přišel o TV Barrandov: Nedostal ani korunu, v případu figuruje Roman Janoušek

Jaromír Soukup a Roman Janoušek
Zdroj: Pavel Dvořák/eXtra.cz, profimedia / koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
TAJEMSTVÍ

Kolem Jaromíra Soukupa je zase rušno, a jak je u něj zvykem, poměrně zvláštním způsobem popírá, že by přišel o svou půlku TV Barrandov. Tu od 7. května 2024 podle registru ministerstva spravedlnosti Evidence skutečných majitelů vlastní zachránce Soukupových firem Jan Čermák. A podle informací eXtra.cz za druhou polovinu firmy nezaplatil ani korunu. Vytáhl totiž podle všeho Soukupa z velké osobní bryndy, která má souviset se jménem kontroverzního podnikatele Romana Janouška.

Jaromír Soukup: Připravili ho o TV Barrandov, i když to popírá

Byznysmen Jaromír Soukup už nemůže tvrdit, že je mediální magnát, na TV Barrandov mu dle dostupných informací nepatří už nic. Firmu měl dle předchozích dohod plně ovládnout Jan Čermák.

Tedy muž, co do firmy vstoupil loni na podzim s cílem televizi zachránit. Lil do ní peníze, přesto mu dál měla patřit pouze polovina firmy, což nedávalo moc logiku. Oficiálně tvrdil, že se na všem domlouval se svým spoluvlastníkem.

Vypadalo to, že spolu mají skvělé vztahy, což eXtra.cz před pár měsíci naznačoval právě i Čermák. Jenže v poslední době už mezi nimi dle našich interních zpráv údajně začaly zuřit boje, mělo docházet k ostrým názorovým rozepřím, a jak to tak vypadá, Jaromír Soukup byl od televize odstaven.


Mlžení Jaromíra Soukupa

Jaromír Soukup Deníku N ovšem zareagoval svým typickým způsobem, když tvrdil, že se nic neděje, že má s Čermákem stále podíl půl na půl.

„Říkám vám, jak to je, tedy 50/50. Je tam nějaký chybný zápis. To bude opraveno, počkejte do zítřka,“ sdělil v úterý dotyčné redakci.

I den poté ale zápis vypadal naprosto stejně: společnost Empresa Media, pod kterou spadá i TV Barrandov, podle oficiálního státního rejstříku patří ze sta procent Janu Čermákovi.


Zklamání ze Soukupa?

Sama redakce eXtra.cz u Soukupa opakovaně zažila podobnou bagatelizaci, kdy tvrdil, jak je vše v pořádku, jak se nic neděje (hlavně mlžil ohledně svých dluhů), aby se pak ukázalo, že pravda je úplně jiná a jeho firmy se pod tíhou miliardy dluhů téměř doslova potápěly.

Dnes již podnikatel na dotazy eXtra.cz zásadně nereaguje. Čermák dříve na naše otázky pravidelně odpovídal, tentokrát se ale ohradil také hradbou mlčení.

Můžeme tak jen spekulovat proč. Kdyby šlo skutečně jen o chybný zápis, svého parťáka by jistě podpořil a veřejně by vyhlásil, že jde o pouhý omyl. Mlčení má ale nejspíš úplně jinou podstatu.

Čermák podle všeho nemá rád mediální války a to je i důvod současné nekomunikace. „Nechce se pouštět do bitvy s obchodním partnerem přes média. Ale jeho vyjádření nerozumí a mrzí ho. Na druhou stranu asi trochu chápe, proč Jaromír Soukup tak mlží: může se stydět,“ tvrdí velmi dobrý a ověřený zdroj redakce eXtra.cz z Barrandova.

Doporučené video: Jaromír Soukup u soudu:


Dluh Romanu Janouškovi

„Za druhou půlku firmy mu Čermák fakt nemusel vůbec nic platit, takže jestliže Soukup tvrdil, že se nechystá prodávat svůj podíl, tak v podstatě mluvil pravdu, protože ho spíš přenechal. Vše souvisí s tím, že pan Čermák mu zachránil krk ohledně jeho osobních, nikoli firemních dluhů. Hořela mu koudel za pozadím, šlo o stamiliony korun. A Čermák to zařídil, na to konto získal celou firmu,“ uvádí dál náš pramen.

Má jít o půjčku zhruba ve výši 300 milionů korun, kterou podle dřívějších informací webu HN.cz Soukupovi jako fyzické osobě údajně poskytl kontroverzní Roman Janoušek, minimálně dříve vnímaný jako neoficiální obchodní vládce Prahy, kterého někteří dokonce opakovaně označovali i za mafiána.


... Soukup se díky Čermákovi aktuálně zbavil možná největšího osobního dluhu, který měl kontrolovat právě Janoušek. Ten údajně skrze několik spřízněných firem mediálnímu podnikateli půjčil zhruba 300 milionů korun,“ uváděl web s tím, že Janoušek podle něj platil za Soukupova dlouholetého spojence a rodinného přítele.

Soukup reagoval vyhýbavým způsobem, že o žádných dluzích vůči Janouškovi neví, na naše současné otázky do uzávěrky článku nijak nereagoval. Janoušek Hospodářkám vzkázal, že s médii ze zásady nekomunikuje.

Jak to bude dál se vztahy obou pánů, Jaromíra Soukupa a Jana Čermáka, to se uvidí. Čermák by se chtěl prý rozejít smířlivě, s ohledem na Soukupovu povahu je ale ve hvězdách, jestli se nepustí do války s tím, kdo se snaží ozdravit jeho (z části již bývalé) firmy.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy