Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Jak sladit boty s outfitem? Zjistěte, co se nosí

Jak sladit boty s outfitem? Zjistěte, co se nosí
Zdroj: modivo.cz
Móda

Může se zdát, že zvolit si vhodné boty k outfitu není žádná věda. Pravdou ale je, že pokud chcete působit opravdu stylově, nemůžete výběr obuvi podcenit. Při podržování základních pravidel pro vás ale může být volba těch správných bot pro danou příležitost hračkou, která pozvedne vámi vybraný model na vyšší úroveň.

Všechny to známe: pečlivě se oblékneme, upravíme, nalíčíme, popadneme kabelku, míříme ke dveřím… a dalších deset minut se rozhodujeme, který pár bot nejlépe doplní naši vizáž. Stačí se naučit pár jednoduchých pravidel a příště vám rozhodování zabere jen pár vteřin.

Zvolte styl

Při běžném každodenním provozu, kdy chodíte do práce, na nákup, doprovázíte děti do školky nebo vyřizujete pochůzky, je sice důležité vypadat hezky, ale je třeba myslet i na praktickou stránku věci. Není tedy ideální si k džínám a tričku vzít lodičky na jehlách (ačkoliv v nich určitě vypadáte fantasticky). Volte pohodlné boty bez podpatku, na mírném podpatku nebo platformě a jehly si schovejte pro jiné příležitosti. Spěcháte-li do kanceláře, kde nosíte lodičky, a cestou musíte ještě něco zařídit, vezměte si jedo kabelky a přezujte se až na pracovišti.

Důležité je také dodržet jednotný styl. Kromě sladění bot s konkrétní barvou vašeho outfitu je také vhodné sladit boty s celkovým motivem vašeho vzhledu. rozhodnete-li se pro romantické květované šaty, budu k nic vypadat lépe jednoduché světlé baleríny než černé mokasíny s masivními kovovými prvky. Naopak pokud milujete jednobarevná dámská trička v kombinaci se skinny džínami, tento jednoduchý outfit můžete ladit do různých stylů právě volbou bot. Vybíháte-li do obchodu v teplácích a tílku, zvolte sportovní sneakersy. Ty se mimochodem letos nosí téměř ke všemu. Myslete také na materiály a roční období: k vlněnému kabátu se nehodí plátěné espadrilky.


Zvolte barvu

Oříškem často bývá také správný výběr barvy obuvi. Pravidla nejsou tak přísná jako před lety, kdy bylo zvolení jiné než ladící barvy obuvi považováno za faux pas, přesto je ale nutné vybírat pečlivě.

Zde máte dvě možnosti: použít neutrální barvu nebo plnou barvu, která je součástí oblečení, které máte na sobě. Některé outfity můžete rozzářit přidáním další barvy: pokud se obléknete v námořnickém stylu a zvolíte bílé tričko s tmavomodrými pruhy a tmavě modré kalhoty, můžete svoje oblečení dotáhnout k dokonalosti červenými botami.

Pokud má váš outfit vzor, ​vyberte z něj jednu barvu a k té slaďte obuv. Pokud je váš outfit tvořen jednou nebo dvěma barvami, můžete vybrat jednu z barev nebo zvolit neutrální barvu. Pokud jste oblečená od hlavy k patě do jedné barvy, máte dokonce tři možnosti: můžete zvolit neutrální barvu, přidat další barvu nebo zvolit obuv v tónu, i když někteří módní znalci tento postup nedoporučují. Podívejte se ale na fotografie vévodkyně Kate nebo jiných žen z královské rodiny: často volí outfity v jedné barvě, a to včetně lodiček.

Dříve populární univerzální černou barvu částečně nahradil nude odstín. Přemýšlíte-li nad koupí bot, které unosíte téměř ke všemu, mělo by se jednat o nude baleríny nebo lodičky na nízkém podpatku. Pokud budete mít potíže s výběrem odpovídající barvy, vždy můžete sáhnout po botách v nude odstínu. Ten by měl odpovídat přibližnému tónu vaší pleti. Boty v nude odstínu navíc opticky prodlouží vaš nohy, obzvlášť pokud se jedná o lodičky na podpatku.

Další články

Nejnovější kauzy