Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jak si udělat domácí relax a pohodu? Je to zatraceně jednoduché

Zdroj: profimedia.cz
Odpočinout si potřebuje občas každý. Jenže wellness zájezdy jsou celkem nákladná záležitost, a co si budeme namlouvat, vždycky nemáme ani tolik času se sbalit a odjet pryč. Jak se tedy zregenerovat po náročných dnech v práci? Je to jednoduché! Můžete i z pohodlí vašeho domova.

Teploučký župánek, bačkory a příjemná teplota. Když spojíme příjemnou atmosféru našeho domova, nebudeme potřebovat ani drahé wellness centra. Nejdříve si musíme uvědomit tři základní faktory, bez kterých nebude ten správný odpočinek.

 • JAKO KOČIČKY

Těmto tvorečkům nadělila příroda hodně lásky ke svému tělu. Starostlivě ho ošetřují každý den, proto se nechte jimi inspirovat. Vytvořte si časový plán, kdy si na sebe vyhradíte hodinu nebo dvě čistého času. Zaručeně pak budete vrnět jako kočičky.

 • TAM, KDE SPÍTE

Tělo potřebuje spánek jako sůl. V noci naše tělo uvolňuje mnoho hormonů, jako je serotonin a melatonin, aby se uvedlo do spánku. Ložnici je proto dobré mít na nehlučném místě vašeho bytu, kde budete moci v klidu spát. Tento koutek pak budete moct používat přes den na relaxaci při meditační hudbě či knížce.

 • POMOCNÍCI

Nakupte do vašeho bytu skvělé pomocníky. Masážní pomůcky, krémy i svíčky. To všechno vám zaručí perfektní odpočinek. Nezapomeňte si zapálit svíčku, která krásně pročistí vzduch. Připravte si kvalitní polštář a měkoučkou deku, do které se zabalíte. Službu vám udělá i meditační hudba, která zklidní vaši mysl.

Co všechno pro sebe ještě můžete udělat?

 1. kvalitně spěte
 2. vyhlaďte pokožku a pleť kvalitním krémem
 3. zaposlouchejte se do uklidňující hudby
 4. lehněte si a přemýšlejte
 5. zapalte si svíčku
 6. jezte zdravě
 7. zahoďte všechny starosti za hlavu
 8. napusťte si vanu

Související články

Další články