Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jak si stojí strany v Česku? Babiš dál válcuje Sobotku! A ODS se zvedá z popela!

Babiš dál válcuje Sobotku!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Jak to tak vypadá, tak Babiš dál válcuje Sobotku. Z průzkumu vyplývá, že kdyby se nyní konaly volby do Sněmovny, ANO by získalo 33,5 procenta hlasů a naopak ČSSD by volilo jen 14 procent lidí. Z popela pomalu, ale jistě vstává i ODS.

Lidé fandí Babišovi a jeho hnutí ANO, které by v tuto chvíli volilo 33,5 procenta lidí. Konkurenční ČSSD by získala pouze 14 procent hlasů. Vyplývá to z průzkumu TNS Aisa pro Českou televizi. Do dolní komory by se podle průzkumu dostalo sedm stran.

Těsně za ANO a ČSSD by se umístila ODS s 9 procenty a KSČM s 8,5 procenty. Na pátém místě by se umístili lidovci se 7,5 procenty a o šesté a sedmé místo by se podělili SPD a TOP 09. Do Sněmovny by se ale nedostali Starostové a nezávislí, kteří by získali jen 4 procenta hlasů.

„Podíl příznivců ANO se od propadu letos v květnu pozvolna navyšuje. Naproti tomu u ČSSD lze pozorovat pokračující pozvolný propad podporovatelů. Podíl podporovatelů TOP 09 se neustále snižuje, současná hodnota je nejnižší naměřená od začátku měření,“ uvedla pro portál Novinky.cz TNS Aisa. Podle deníku Právo by Andreji Babišovi (62) ke zformování vlády stačilo přizvat ještě jednu stranu a získali by tak 85 mandátů.

Související články

Další články