Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Jak si nevzít princeznu: Královnu hraje německá herečka. Debutovala v Titaniku

Krále si v pohádce Jak si nevzít princeznu zahraje Miroslav Táborský.
Zdroj: se souhlasem ČT/ Radek Mica
+ Další 4 fotografie
pohádka

Během letošních Vánoc uvede Česká televize premiéru pohádky Jak si nevzít princeznu, ve které se role královny zhostila německá herečka Sonsee Neu (48). Co prozradila o spolupráci s režisérem Karlem Janákem? A proč si v Německu nedovedou Vánoce bez českých pohádek představit?

Sonsee Neu není pohádkový žánr úplně cizí – hrála třeba ve snímku Tři královské děti. Není však pochyb o tom, že role královny v pohádce Jak si nevzít princeznu bude mít pro její slávu u nás zcela zásadní vliv.

Scénář je plný vtipných situací

Myslím, že pohádka jedinečně spojuje vážnost s vtipem. Obzvlášť ta humorná část pohádky se mi líbila,“ řekla rodačka Frankfurtu nad Mohanem, která absolvovala hereckou školu v New Yorku.

Scénář je dle jejích slov plný vtipných situací a s režisérem Karlem Janákem a celým českým a slovenským štábem pracovala velice ráda. „Protože nemluvíme stejným jazykem, naše komunikace byla povýšena na další úroveň,“ prozradila a dodala: „Nejlépe by to popsalo spojení 'čtení mezi řádky'. Pořád jsem ohromena, kolik toho celý tým za každý den stihl.“

A co prozradila o své roli. Jak řekla, je králi, kterého hraje Miroslav Táborský, rovnocenným partnerem. Královna se provdala z lásky a je vděčná, že se jim v manželství daří udržovat zamilovanost. Princezna a princ takové štěstí, jak už napovídá samotný název pohádky, mít nebudou.

Sonsee Neu a české pohádky

Jen jednu českou pohádku zná Sonsee ještě lépe než tu, ve které si zahrála. Ano, jsou to Tři oříšky pro Popelku! „Asi nemusím říkat, že jde v Německu o nejoblíbenější českou pohádku. Dívala jsem se na ni často jako malá a teď se na ni dívám se svými dětmi každý rok,“ řekla Sonsee Neu, která má dvě děti.

Tři oříšky pro Popelku jsou nedílnou součástí Vánoc její rodiny. „Tato pohádka vyvolává hřejivé a šťastné chvilky,“ vrátila se znovu k Popelce. „Jak už jsou děti starší, některé zvyky a vlastně i pokrmy obměňujeme, nicméně česká klasika zůstává. Ta nesmí chybět! Jsem ale ráda, že teď můžu říct, že se celá rodina včetně přítele těší na sledování Jak si nevzít princeznu. Možná tak naše rodinné tradice obohatíme letos na Vánoce o jednu novou.“ Budeme doufat, že ano.

Debutovala v německém Titaniku

Německá herečka Sonsee Neu debutovala v televizi v roce 1996 rolí v německé verzi Titaniku, po jehož uvedení se její kariéra slibně rozjela. Čeští diváci ji mohou znát zvláště z romantických seriálů. Blonďatá krasavice si zahrála třeba v seriálu Recept na lásku.

Zaujalo vás také neobvyklé křestní jméno této německé herečky? Pak vězte, že za něj vděčí matčině slabosti pro filmový western Zlomený šíp z roku 1950.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy