Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Jak šel čas s Vojtou Kotkem? Od teenagera ze Snowboarďáků po vysekaného Einsteina

Jak šel čas s Vojtou Kotkem? Od teenagera po Einsteina
Zdroj: Lukáš Táborský / Právo / Profimedia, se souhlasem TV Prima, koláž eXtra
+ Dalších 9 fotografií
zajímavosti

Vojta Kotek je multifunkční umělec. Hraje s kapelou, režíruje, dabuje a skáče z role do role. Podívejte se, jak se z teenagera stal charakterní herec.

Vojta Kotek pochází z divadelnické rodiny, maminka vystudovala DAMU, konkrétně produkci, a věnuje se dabingu, tatínek byl dlouholetým hercem v Divadle Járy Cimrmana, kde od roku 2011 hraje i Vojta Kotek. Zhruba před rokem otec Václav nešťastnou náhodou zemřel, což mladého herce velmi zarmoutilo.

Herec, režisér a dabér Vojtěch vystudoval Gymnázium Budějovická a posléze nastoupil na obor režie na Filmovou akademii v Písku, školu však nedokončil.

Kotek hraje a dabuje od dětství, mezi nejznámější dabingové role patří filmy Harry Potter, Osobní strážce, Jurský park, Toy Story, Na vlásku, Happy Feet a stovky dalších. Mimo samotný dabing se věnuje i režii českého znění.

Kromě filmových rolí má za sebou mnoho divadelních příležitostí, účinkoval ve Stavovském divadle či v Národním divadle.

Vojtěch Kotek je známý hlavně ze stříbrného plátna, mezi nezapomenutelné role patří Snowboarďáci, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků, Padesátka, Marie Terezie, Poslední aristokratka či Vlastníci, kvůli kterým musel 17 kg přibrat. Zmiňovaných 17 kg následně během tří měsíců zase shodil.

Média před časem informovala o dramatické nehodě herce, který si na motorce zlomil dva obratle. Kotek si naštěstí v neštěstí zlomil obratle tak, že v pořádku srostly a nehoda nezanechala trvalé následky. Během dlouhého léčení prý zcela přehodnotil životní priority.

Sympatický herec zářil v minulosti v seriálech Vyprávěj, Pojišťovna štěstí, Mordparta a další. Diváci se mohou těšit na nový seriál Einstein na TV Prima, kde hraje Kotek hlavní roli. Momentálně se také natáčí další řada seriálu Marie Terezie.

Televizní divák jistě ocení i pravidelné vystupování mladého herce v populárním pořadu, který moderuje Libor Bouček, Máme rádi Česko.

Podívejte se, jak šel čas s miláčkem diváků.


Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy