Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Jak šel čas s Takešiho hradem: Takhle roste sídlo Tomia Okamury

Zdroj: Profimedia.cz, Koláž Extra.cz
+ Dalších 14 fotografií
Okamurova vila
Předseda SPD a podnikatel Tomio Okamura (48) nadále pokračuje ve stavbě svého tubusového domu, kterému se s oblibou přezdívá také Takešiho hrad. Stavba, která odhadem vychází na 20 milionů korun, značně pokročila. Vzniká ale pomalu.

Nové fotografie sice ukazují dům v o něco lepším stavu než loni, pravda ale je, že k hotovému sídlu, které by vyzývalo k nastěhování, má ještě daleko. Základní kámen chtěl Tomio Okamura (48) položit už v roce 2014. Tehdy mu v tom však zamezili úředníci městské části. Proto si počkal na změnu stavebních předpisů a začátkem roku 2018 nakonec mohl začít stavět. Posléze se na sociálních sítích začala šířit dezinformace, která Okamurovu vilu označovala za mešitu.

Většině sousedů se stavba nelíbí

Sousedé chtěli stavbě „mešity“ zabránit, patřičná povolení ale Okamura nakonec získal. „Já bych v tom rozhodně bydlet nechtěla. Nechci ale nikoho urazit, jemu se tam snad bude líbit,“ řekla tehdy jedna z nastávajících sousedek. „Je to jako opulentní dortík, hrůza,“ přitakala další. Najdou se ale i místní, kteří nemají s válcovitou stavbou problém. „Líbí se mi, i když se teda všichni diví, proč je to v takovém stylu. Ale já to chápu, myslím si, že to je zkrátka jeho styl,“ myslí si paní, jež očividně patří mezi Okamurovy příznivce.

Když byli reportéři eXtra.cz u břevnovského pozemku Tomia Okamury v první polovině roku 2019, byla hotová jen kostra přízemí. Předseda strany SPD, která brojí proti migraci, si na stavbu najal zahraniční dělníky, a ti toho během předloňského jara a léta příliš mnoho nestihli. Od února do listopadu 2019 přibyla pouhá dvě patra, a přestože už jde zřejmě o finální výšku, takové hlemýždí tempo na aplaus určitě není. Nemluvě o fasádě nebo snad střeše. S přihlédnutím k aktuálním fotografiím si Okamura bude muset na dokončení svého vysněného Takešiho hradu ještě počkat.

Související články

Další články