Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Jak šel čas s oslavencem Václavem Neckářem: Princi z pohádky je už 78 let

Václav Neckář byl velký fešák.
Zdroj: Se souhlasem Filmového studia Barrandov, showpix, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Narozeniny

Osmasedmdesáté narozeniny slaví ikona sedmdesátých let Václav Neckář. Připomeňte si s námi zásadní momenty v jeho životě a podívejte se, jak šel s hvězdou Šíleně smutné princezny i Ostře sledovaných vlaků čas.

Václav Neckář: Česká ikona

Česká hudební a kinematografická legenda Václav Neckář slaví své osmasedmdesáté narozeniny. Zpěvák známý hity jako Chci tě líbat nebo Půlnoční začínal jako herecký elév v Mosteckém divadle pracujících a v plzeňském divadélku Alfa. Od roku 1966 účinkoval v divadle Rokoko.

V letech 1968 až 1970 byl společně s Martou Kubišovou (78) a Helenou Vondráčkovou (74) členem populární hudební skupiny Golden Kids. V 70. letech byl zkrátka na vrcholu kariéry a jezdil z jednoho koncertu na druhý. Ještě než se skupina rozpadla, zahrál si v pohádce Šíleně smutná princerzna po boku právě Vondráčkové. Jako herce jej ale proslavil také oscarový film Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky.

Rány osudu i následný vzestup

Jenže v roce 2002 přišel strmý pád. Václav Neckář dostal na cestě do televize mrtvici. To si to zrovna pálil autem po dálnici rychlostí 130 km/hod. Po rekonvalescenci se musel znovu učit na 500 textů ke svým skladbám, zapomněl i anglicky, německy a rusky.

Na vrchol se vrátil až roku 2011, kdy nazpíval písneň Půlnoční k filmu Alois Nebel. Ta se od té doby stala nedílnou součástí každých českých Vánoc. Roku 2015 stihla zpěváka další rána osudu, když mu zemřela manželka Jaroslava. Ta měla dlouho nemocné srdce a ledviny. Česká ikona ale jede dál, vydává další písně a nová alba (Dobrý časy, Mezi svými). Také nadále koncertuje a pro své fanoušky zkrátka žije.

Související články

Další články