Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Jak se změnila Vendulka utěšitelka z Básníků: Eva Jeníčková přišla o své obliny, společnost jí dělá pes

Eva Jeníčková v Básnících a Eva dnes.
Zdroj: koláž extra.cz
+ Dalších 9 fotografií
po letech
Eva Jeníčková (56), půvabná Vendulka utěšitelka z Básníků nebo také Marika z filmu Sněženky a machři. První roli získala už v patnácti letech, a i přes filmové úspěchy v českých filmech se v 90. letech minulého století odstěhovala do USA, kde především tančila. Pak v zahraničí přicházely spíš menší role nebo reklamy. V Los Angeles hrála i v divadle. Dvakrát se rozvedla a v poslední době má za věrného parťáka psa Finnegana. Jak se změnila po letech od první velké role?

Eva Jeníčková je nejen herečka, ale také tanečnice. Když jí bylo patnáct, vybrali si ji do filmu Tři od moře a potom následovaly Sněženky a machři Dušan Klein ji následně obsadil do role Vendulky utěšitelky ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze V polovině 80. let dostudovala v Praze DAMU. Do Spojených států odjela díky zahraničnímu programu a soustředila se především na tanec. Později působila také v Hamburku. V Československu byla velmi oblíbenou herečkou.

A dařilo se jí i za mořem, momentálně se Eva Jeníčková usadila ve Venice Beach v Los Angeles. Za sebou má také hraní v divadle a pár epizodních rolí nebo účinkování v reklamě. Posledním americkým počinem, kde se objevila, je muzikálový film Zpívající detektiv s Robertem Downeyem Jr. nebo Melem Gibsonem Nejúspěšnější z amerických filmů, kde Eva Jeníčková hrála, je Formanův Muž na Měsíci z roku 1991.

Zdá se, že si užívá svůj americký život a stále vypadá jak v dobré kondici, tak i náladě. Na Facebooku také před pár dny sdílela fotku k americkým prezidentským volbám, kde vyzývá, aby lidi volili, ale nejčastěji se fotí se svým pejskem Finneganem. Ten je jí věrným společníkem, a dokonce má svou facebookovou stránku Finnegan TheHooligan

„V roce 2005 přišel tenhle skřítek a muž v psí podobě do mého života. Čistá láska a radost,“ napsala k profilové fotce se svým miláčkem Eva Jeníčková.

Eva Jeníčková a partneři

Krásná Jeníčková ve svých rolích často hraje holky, za kterými by muži šli až na kraj světa. V osobním životě jsou pro ni vztahy ale mnohem složitější, než by se zdálo. První manželství jí nevydrželo. Od roku 2010 byla podruhé provdaná za herce a režiséra Viktora Tauše (46), ale ani tenhle vztah nevydržel. V pracovní rovině pak s Taušem před třemi lety spolupracovala v divadle La Fabrika na představení High (Lety peklem).

Zatím poslední české filmy Evy Jeníčkové

Do Čech si představitelka Vendulky utěšitelky sem tam odskočí, třeba jako v případě natáčení pokračování Sněženek a machrů po 25 letech v roce 2008 v Taušově režii, objevila se také v pokračování Jak básníci čekají na zázrak A v roce 2018 si znovu zahrála po boku Davida Matáska, a to v seriálu Polda

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy