Sympatický herec Joe Pesci (72) se do povědomí českých diváků dostal až rolí lupiče Harryho, který měl při krádežích obrovskou smůlu a za to nenáviděl Macaulayho Culkina (35). Ten totiž hrál malého Kevina, který se zlodějíčků rozhodně nebál.

Na rozdíl od jiných herců z filmu Sám doma už byl Pesci v Americe velkou hvězdou a šel z role do role. Sám Pesci ale přiznává, že právě zlodějíček Harry se stal legendárním a přinesl mu ještě mnohem větší slávu, než do té doby zažíval.

I po tomto slavném filmu, který měl i pokračování, se nadále věnoval herectví, ale už nikoliv v takové míře. Snil o hudební kariéře a šel si za svým snem. V roce 1999 pověsil herectví na hřebík a zaměřil se na hudební kariéru. Sice jako muzikant tolik neprorazil, tak svého počinu nelituje.

Málokdo dnes Joea poznává, zub času byl k němu neúprosný a jeho tvář pokrývá značné množství vrásek. Ale sympaťák to bere s nadhledem a stárnutí bere jako součást života. Rozhodně je to lepší, než kdyby se z něj stala vosková figurína napuštěná botoxem, jako to vidíme u jiných celebrit.