Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Jak se za 35 let změnily hvězdy Nekonečného příběhu: Zničený život i spojení s Českem

Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
neuvěřitelné
Dvě slova, která v mnohých dokáží probudit dojemné vzpomínky na dětství a dospívání. Nekonečný příběh je filmovou legendou, na nějž diváci nedají dopustit ani 35 let po natočení. A jak se podepsal čas na dětských pohádkových hrdinech? Tam je to bohužel horší...

Nekonečný příběh dodnes platí za jednu z nejoblíbenějších pohádek. V zemi Fantazie je i po 35 letech všechno v pořádku, zato v našem světě už je to o poznání horší. Jak uplynulé roky poznamenaly hvězdy zbožňovaného filmu?

Barret Oliver (46), představitel hlavního hrdiny Bastiena, se stal krátce po uvedení Nekonečného příběhu do kin hvězdou první velikosti. To se psal rok 1984, bylo mu teprve 11 let a už byl pohádkově bohatý. Slávu však neustál a za pět let rozšířil řady nechvalně proslulé scientologické církve. Před kamery se nikdy nevrátil, ale na umění nezanevřel. Snaží se živit jako fotograf, ale zřejmě to příliš nevynáší, protože Oliver v posledních měsících připomíná spíš bezdomovce než úspěšného muže.

Hraje pouze v Česku

Vášeň pro herectví už dávno nekoluje v žilách ani Noahu Hathawayovi (48), který ztvárnil roli Átreje a rovněž byl v 80. letech obrovskou hvězdou. Občas se mihne v nějakém filmu, ale jsou to bezvýznamné štěky. Fanoušci, kteří si ho ještě pamatují, ho ale mohou potkat v Miami, kde si otevřel vlastní obchod s motocykly. Ve městě žije s manželkou Sameerah a dvěma nevlastními dětmi.

Tehdy 12leté Tami Stronach (47) také převrátil Nekonečný příběh život naruby. Představitelka Dětské císařovny, spravedlivé vládkyně Fantazie, se ale rozhodla jít jinou cestou než tou, kterou lemují filmové kamery. Vrátila se před ně pouze dvakrát. V roce 2008 si zahrála v české pohádce Fredy a Zlatovláska, příští rok má mít zase premiéru snímek Poslední z Aporveru, v němž se Tami rovněž objeví. Jinak se ale naplno věnuje kariéře tanečnice a choreografky, s manželem Gregem má jedno dítě a žijí v Izraeli.

Související články

Další články