Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Jak se z vrcholových sportovců staly mašiny na prachy? McGregora a Mayweathera pojí víc než jen touha po slávě a penězích

Money, money, money!
Zdroj: instagram
+ Dalších 13 fotografií
Jeden z nejkontroverznější zápasů v boxu je naplánován na konec léta. Utká se neporažený boxerský veterán Floyd Mayweather a hvězda MMA napříč váhovými kategoriemi Conor McGregor. Zápas, jehož promo zajistily hvězdy samotné mediální rivalitou a vzkazy na sociálních sítích, je už nyní podle sázkových kanceláří považován za zlatý důl. V penězích se topí i hvězdy zápasu, ovšem nebylo tomu tak vždycky.

Tato dvě velká jména spojuje nejen láska k bojovým sportům, k penězům a vlastní nabubřelost. Touha po slávě, která je žene kupředu, je zakořeněna především ve složitém osudu, který je oba provázel před začátkem kariéry. Ani jeden z nich penězi nikdy předtím neoplýval.

Mayweather, který se na svých sociálních sítích honosí především hromadami peněz, natřásajícími se zadečky pronajatých slečen a drahými kárami, vyrůstal ve velmi bídných podmínkách. Jeho otec, známý boxerský zápasník, sice tvrdí, že dělal, co mohl, aby syna podpořil, to ovšem zahrnovalo i prodej drog, za nějž seděl ve vězení. Mladý Floyd však nevyrůstal ani s matkou, ta pro změnu na drogách byla závislá. Mayweatherova babička sice dělala, co mohla, ale sama boxerská hvězda se dušuje, že se vychovávala prakticky sám.

To se ovšem podepsalo na jeho manýrech. Vypracoval se sice na úplný vrchol a za svou slávu a úspěch vděčí hlavně sobě, ale není to zrovna vlídný a přívětivý jedinec, se kterým byste zašli na pivo. Jeho hvězdnou kariéru mimo jiné provází nespočet skandálů, mezi něž patří například ten, kdy surově zbil svoji těhotnou manželku. Z jejího napadení byl obviněn několikrát.

Před začátkem hvězdné kariéry se nedařilo ani McGregorovi, zvanému Notorious. Ten však na rozdíl od Mayweathera má se svou ženou výborný vztah. Byla to totiž ona, kdo ho na začátku podporoval a živil, když nebyly peníze. Právě ona mu říkala, ať u zápasení zůstane a nevzdává to. Sama pak chodila do práce, aby Conor nemusel a mohl se plně věnovat MMA.

Irský zběsilec ji pak za to neopomněl zahrnout diamanty a luxusem, které si podle něj právem zaslouží. Když se jim před nedávnem narodil první potomek, svět dojal tím, že fotky se šampaňským na Instgramu vyměnil za fotky se svým synem. Ukázalo se, že i slavný Notorious, který se prezentuje jako běsnící bestie, má možná srdce na pravém místě. Svědčí o tom i fakt, že přes to, že na tiskové konference chodí zásadně pozdě, se se svými fanoušky ochotně fotí a rád si s nimi povídá. Měkké srdce mu však nadcházející zápas rozhodně nevyhraje.

Přesto, že sázkaři a bookmakeři hovoří vesměs jasně ve prospěch Mayweathera, je zde pár faktorů, které naopak svědčí v Conorův prospěch. Své si o tom myslí například i odborník na MMA Michal Hamršmíd, jeden z majitelů české MMA organizace Gladiator Championship Fighting: „Podle mě to není tak jednoznačné, velkou roli tam bude hrát věkový rozdíl, vždyť Mayweatherovi je čtyřicet a nějakou dobu už nezápasí. O dvanáct let mladší McGregor je v nejlepší formě, na své tréninky klade velký důraz a na protivníky se precizně připravuje,“ vyjádřil se Hamršmíd pro eXtra.cz. „Samozřejmě že se dá předpokládat, že jedničku v boxu Mayweathera neporazí, pokud by se tak stalo, byla by to obrovská rána pro svět boxu, ale jednoznačné to podle mě není.“

O jednoznačném výsledku zápasu spekulují i média a především veřejnost. Polemizuje se především o tom, jestli to není celé jen mediální divadlo, které má vydělat peníze a výsledek je předem daný. „Výsledek nemůže být předem dohodnutý, ale určitě se tam točí spousta peněz, o tom není pochyb. Ten zápas si vydobyli fanoušci a předpokládám, že i samotní organizátoři jsou zvědaví na výsledek,“ dodal Hamršmíd.

Na domácí půdě na tom se zápasy také nejsme úplně marně. Velmi očekávaný zápas v MMA proběhne nadcházející neděli na stadionu Královka. Představí se nejen zahraniční hvězdy tohoto sportu, ale především česká legenda Viktor Pešta. Velkým lákadlem je také kontroverzní youtuber Filip Grznár, který se utká s profesionálním Brazilcem Charlesem Andradem. Zápas vyvolal u nás podobný rozruch jako Mayweather a McGregor ve světě. Vypadá to, že co se světa bojových sportů týče, léto bude zahájeno i zakončeno celkem nadupanými zápasy a diváci se mají rozhodně na co těšit.

Související články

Další články