Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Jak se vyrábí vražda? Vaculíkovi pomáhají specialisté! 5 věcí, které jste netušili o seriálu Temný kraj!

Role Lukášovi velmi sedla! Natáčení ho bavilo jako nikdy!
Zdroj: archiv
TV Prima v lednu začala vysílat nový český seriál s krimi tematikou Temný kraj. V hlavní roli policejního vyšetřovatele se objevil Lukáš Vaculík. Co obnáší příprava na takovouto roli a na jakých detailech záleží, když točíte krimiseriál? Podívejte se na 5 věcí, které jste o seriálu netušili.

1. Josef Lottes

Bývalý šéf pražské kriminálky a elitní specialista na vyšetřování vražd před kamerou i mimo ni. Za dobu své kariéry odhalil na tisíce vrahů. Setkal se s 90procentní úspěšností na svých případech a zařadil se tak mezi světovou špičku. Při výsleších se před ním třásl nejeden lump. Nyní se zabývá vraždami před kamerou. Stejně jako v minulosti s jinými krimiseriály se i nyní zapojil do tvorby Temného kraje. V seriálu se stará o to, aby se vyšetřování co nejvíce podobalo realitě.

2. Není mrtvola jako mrtvola

Maskérka Dana Kohoutová se stará o to, aby mrtvoly v seriálu vypadaly věrohodně. Po nahlédnutí do scénáře si musí zjistit reálnou podobu smrtelných zranění. Samozřejmě se také radí se soudním znalcem. Vytvořit věrohodně takové zranění není jen tak a jejich tvorba je časově velmi náročná. Mnohdy trvá až pět hodin.

3. Krev

Při tvorbě filmové krve nejvíce závisí na barvě a hustotě. Krev se dováží z Německa či Anglie. Ne při každé vraždě však můžete použít tu samou. Každé smrtelné zranění má jinou konzistenci a barvu krve. A mrtvoly v seriálu vypadají opravdu věrohodně.

4. Sériový vrah x masový vrah

Mezi těmito dvěma termíny je zásadní rozdíl. Málokdo si to uvědomuje a v krimiseriálech se většinou jedná o sériové vrahy. Jsou to tací, kteří vraždí v nezávislých časových intervalech. Oběti si vybírají jednotlivě, buď náhodně, či cíleně. Takový vrah může mít na svědomí až stovky obětí, než je dopaden. Oproti tomu masoví vrazi jsou tací, kteří naráz zabijí několik obětí. Mohou se mezi ně řadit atentátníci či jiní psychopati.

5. Lukáš Vaculík si svou roli opravdu užil!

I přes to, že nám Lukáš trochu stárne, v některých nahých scénách můžeme vidět, že to zatím přeci jen s tím stárnutím nebude tak horké. Svou roli si podle všeho opravdu užil, nejvíce pak natáčení v reálu místo filmových ateliérů. Není divu, během takového natáčecího dne si přijde herec až na 15 000 korun. Pokud jste hvězda jako Lukáš Vaculík, dost možná i více. Natáčení seriálu trvalo asi 48 dní, což už jsou poměrně pěkné peníze. Koho by pak takové natáčení nebavilo, že?

Související články

Další články