Toužené ochlazení těla a uvolnění svalů přináší jednoduchý trik, který zrealizujete z pohodlí domova či práce. Stačí k němu pouze jedna kostka ledu, kterou přiložíte na určitý bod vašeho těla a do půl hodiny se vaše tělo ochladí natolik, že si budete připadat jako v prosinci.

Touto procedurou se můžete zbavit také bolesti hlavy a přivést energii do celého organismu. Tradiční čínská akupunktura nazývá tento bod feng-fu.

Staří Číňané věřili, že tělem prochází energie (chi). Bod fengu-fu je podle nich místem, kde se nachází nejvíce této energie. Není se čemu divit, když tento bod leží mezi míchou a mozkem.

Feng-fu je unikátním místem na lidském těle. Nachází se totiž v místě, kde se hlava napojuje na krk a mozek není krytý žádnou kostí. Ochlazení a stimulace bodu feng-fu jsou velice jednoduché. Stačí pouze přiložit kousek ledu do ďolíku, který se nachází přibližně 3 cm nad začátkem vlasové linie. Právě zde se totiž hlava spojuje se šíjí.

Vleže na břiše nebo i v sedu přiložte na tento bod kostku ledu a držte ji tam přibližně 20 minut. V sedací poloze by bylo dobré kostku nějakým způsobem upevnit. Například čelenkou nebo pružnou páskou.

Je zvláštní, že po cca 30–40 sekundách chladu budete v bodě feng-fu pociťovat teplo.

Čínská medicína doporučuje tuto proceduru dělat jednou za 3 dny a nejlépe nalačno.