Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Jak se to k němu dostalo? Lední medvěd z německé zoo zemřel poté, co sežral kabát a tašku

Proč se Anton rozhodl tašku a kabát sníst, zůstává záhadou.
Zdroj: Archiv

Pětadvacetiletý lední medvěd jménem Anton zemřel poté, co sežral tašku a kabát. Oba inkriminované předměty do jeho výběhu v zoo Wilhelma upustil neopatrný návštěvník, který navíc o této příhodě nikomu neřekl a v klidu odešel domů.

„Anton několik dní vykašlával kusy látky. Podávaly jsme mu léky vyvolávající zvracení, ale přes veškerou naši snahu se nám ho bohužel nepodařilo zachránit,“ uvedl jeden ze zaměstnanců zoo a dodal:

„Nejde o první takový případ, který se u nás stal. Hroch Egon pošel po požití tenisového míčku a stejný osud postihl i slona Charlyho, který pozřel plyšového medvídka.“

Andreas Woessner, který v zoo pracuje jako ošetřovatel, řekl, že neví, proč se Anton rozhodl tašku a kabát sníst. „Skoro všechny věci, které se kdy dostaly do jeho výběhu, prostě roztrhal. Kdyby se tak zachoval i tentokrát, mohl tu s námi být ještě dalších deset až patnáct let. Osobně se domnívám, že v batohu bylo nějaké jídlo a on ho ucítil,“ prohlásil.

Veterinář Tobias Knauf-Witzens apeloval na návštěvníky, aby se chovali zodpovědněji, a pokud jim do výběhu něco spadne, okamžitě to nahlásili. „Odhaduji, že během posledních dvaceti let se ve výběhu ledních medvědů našlo dvě stě dětských bot, padesát dudlíků, několik párů brýlí a nespočetné množství klobouků, kamer a mobilních telefonů. Je jasné, že drtivá většina lidí to nedělá schválně, jenže mnozí z nich se nás o tom vůbec neobtěžují informovat – a právě to se Antonovi stalo osudným. Kdybychom bývali věděli, co se stalo, mohlo to skončit úplně jinak,“ dodal.

Související články

Další články