Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Jak se Marfuša objevila v pohádce Mrazík? O všem rozhodly zuby

Jak se Marfuša objevila v pohádce Mrazík? O všem rozhodly zuby
Zdroj: youtube.com, Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
pohádka
Mrazík je filmová legenda, která byla natočena už v roce 1964. Diváky každé vánoční svátky fascinuje naivní Nastěnka, nafoukaný Ivánek i hloupá Marfuša. Herečka Inna Čurikovová (76) patří v Rusku mezi velké herecké ikony.

Ruská herecká legenda Inna Čurikovová i přes pokročilý věk pořád exceluje na divadelních prknech. V létě měla dokonce vážný úraz, když spadla z jeviště a poranila si žebra

Inna Čurikovová byla od malička herecký talent. Když se natáčela pohádka Mrazík, bylo herečce teprve dvacet let. Původně ani nevěřila, že na castingu obstojí a roli dostane. Jeden čas říkala, že scénu s ořechy sama vymyslela a ve scénáři nic takového původně nebylo. Pak přišla s tím, že jediná uměla ořechy drtit v puse.

"Byla jsem studentka herectví a samozřejmě jsem toužila po pěkné roli, v níž bych mohla zazářit. Takže když mě pozvali na konkurz, hrozně jsem se snažila. Jenže favoritkou režiséra Alexandra Roua byla zprvu spíš Tamara Nosová. Asi rozhodlo nasazení, s jakým jsem do toho šla. Rou po nás s Tamarou na zkouškách třeba chtěl, abychom zuby louskaly ořechy. Tamara byla opatrná, ale já jsem se v té chvíli nerozpakovala, nelitovala jsem své stoličky a skutečně jsem ty lískové ořechy rozlouskla. To asi rozhodlo," uvedla Čurikovová pro Blesk TV Magazín.

Jak dnes vypadá filmová představitelky Nastěnky? Podívejte se zde

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy