Soukromý dopravce RegioJet vypravil vlak, který měl turisty dovézt z Prahy do Banátu na jihu Rumunska. Tam se konal už 6. ročník hudebního Festivalu Banát.

Trasa z Prahy do Oršavy je dlouhá 1085 kilometrů. Vlak ji urazil za cca 20 hodin. Ve vlaku cestovalo asi 1100 lidí. A mnozí z nich se na dlouhou cestu vybavili alkoholem a hudebními nástroji. A to ani nemluvíme o tom, že se našli i cestující, kteří si do vlaku vzali pár gramů trávy.

A teď si představte, že jste v důchodovém věku a napadne vás, že cesta do Rumunska by mohla být adrenalinovým zážitkem, který pořádně rozhýbá stará kolena.

V Brně do již pěkně rozjetého a funícího vlaku nastoupil páreček seniorů, kteří se těšili na krásný výlet plný lehké zábavy a dobré dechové hudby. Podle recenzí na internetu se mělo jednat o příjemnou cestu, na které potkáte samé pozitivní lidičky. No a tyhle dva moravské důchodce přivítala parta rozjetých teenagerů, kteří po sobě lili pivo a někteří měli v puse také cigárko. Že se všude mísilo pořvávání se zpěvem není třeba zdůrazňovat. Šokovaný páreček chtěl vlak opustit už v Břeclavi, ale tam se nestavilo. Vysvobození přišlo až v Bratislavě. Tam důchodci kvapně vláček opustili. Poslední kapkou prý bylo to, že jim někdo z kolegů v kupé tak trochu pozvracel místo k sezení.

Jinak se ale základní hygienické návyky povedlo na takových 85 procent dodržovat a na cestě, která trvala 20 hodin, nebyl nikdo zraněn. Možná jen někdo nový zplozen…