Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Jak se dnes má legendární partička The Cranberries? Nejsou z nich náhodou už ZOMBIE?

Zdroj: Facebook.com
Fenomenální skupina z let devadesátých. Největší hit ZOMBIE, kdo by si nepamatoval stále opakovanou frázi In your head (u nás často zpíváno jako "ijaheéééé"). Skvělá krátkovlasá zpěvačka, spousta hitů. Kde je dnes konec dříve úspěšným The Cranberries?

Skupina, která vznikla v roce 1989 v Irsku, našla svou fenomenální zpěvačku Dolores O´Riordan na konkurzu a zakladatelé bratři Hoganovi věděli, že v ní našli to, co hledali, aby mohla být kapela úspěšná. Jenomže to nebylo hned. První EP nebylo nijak úspěšné a skupina byla dlouho považována za druhořadou, ale to vše se mělo zlomit.

I když bylo debutové album v Anglii kritizováno, v USA se po koncertní šňůře setkalo s úspěchem, a to díky hitům Linger a Dreams. A to znamenalo rychlou práci na druhé desce.

Následovník debutu vyšel v roce 1994, a i když propagace nebyla nijak skvělá, album obsahovalo samé skvosty. Ode to my Family, I Can´t be with you, ale především fenomenální Zombie. Celosvětový hit, který znal každý. Písnička nešla dostat z hlavy a byla všude.

Skupina, která se dříve považovala za druhořadou, najednou bourala hitparády a bylo jí všude plno a patřila mezi hvězdy i přesto, že ji jednou za čas provázela nějaká kontroverze. Dokonce hráli i dvakrát u nás!

Jenže nic tak skvělého se jim už nahrát nepodařilo. A tak to šlo se skupinou pomalu z kopce, až se v roce 2003 jejich cesty rozešly. V roce 2009 ale přišel návrat, a i když vydali v roce 2012 novou desku a stále se snaží koncertovat, další Zombie se již asi nedočkáme. Alespoň nám zůstanou vzpomínky.

Dolores, nejvýraznějšího člena skupiny, matku tří dětí, by dnes poznal málokdo. Už to není ta dívka s krátkými vlasy, ale rebelkou je stále, v roce 2014 byla zatčena v souvislosti s napadením policisty a letušky. Patří mezi nejbohatší ženy v Irsku.

Související články

Další články