Skupina, která vznikla v roce 1989 v Irsku, našla svou fenomenální zpěvačku Dolores O´Riordan na konkurzu a zakladatelé bratři Hoganovi věděli, že v ní našli to, co hledali, aby mohla být kapela úspěšná. Jenomže to nebylo hned. První EP nebylo nijak úspěšné a skupina byla dlouho považována za druhořadou, ale to vše se mělo zlomit.

I když bylo debutové album v Anglii kritizováno, v USA se po koncertní šňůře setkalo s úspěchem, a to díky hitům Linger a Dreams. A to znamenalo rychlou práci na druhé desce.

Následovník debutu vyšel v roce 1994, a i když propagace nebyla nijak skvělá, album obsahovalo samé skvosty. Ode to my Family, I Can´t be with you, ale především fenomenální Zombie. Celosvětový hit, který znal každý. Písnička nešla dostat z hlavy a byla všude.

Skupina, která se dříve považovala za druhořadou, najednou bourala hitparády a bylo jí všude plno a patřila mezi hvězdy i přesto, že ji jednou za čas provázela nějaká kontroverze. Dokonce hráli i dvakrát u nás!

Jenže nic tak skvělého se jim už nahrát nepodařilo. A tak to šlo se skupinou pomalu z kopce, až se v roce 2003 jejich cesty rozešly. V roce 2009 ale přišel návrat, a i když vydali v roce 2012 novou desku a stále se snaží koncertovat, další Zombie se již asi nedočkáme. Alespoň nám zůstanou vzpomínky.

Dolores, nejvýraznějšího člena skupiny, matku tří dětí, by dnes poznal málokdo. Už to není ta dívka s krátkými vlasy, ale rebelkou je stále, v roce 2014 byla zatčena v souvislosti s napadením policisty a letušky. Patří mezi nejbohatší ženy v Irsku.