Josef Carda, nezapomenutelný sporťák z Tele Tele, dnes slaví 62. narozeniny. Zdání, že je po konci populárního pořadu ze začátku století zcela mimo šoubyznys, je klamné. Herec je doslova zavalen prací, a i když převážně v divadle, vystupuje stále i v televizi.

„Letos to slavím prací, dnes hraji v Divadle Bez zábradlí. Pořádnou oslavu plánuji až na konec ledna, kdy se sejdu po dlouhé době s přáteli,“ svěřil se eXtra.cz herec.

V roce 2013 si v seriálu Doktoři z Počátků střihl roli bezcharakterního provozního Venci Paděry. Tam před ním stál obtížný úkol, a sice postelová scéna s Halinou Pawlowskou (62). I po pěti letech si přesně pamatuje, jak k milostnému aktu pro televizní kamery došlo.

„S Halinou to bylo super. Už jsme se předtím znali, ale spíš od vidění, rozhodně jsme si netykali. Když jsem přišel na plac, Halina už tam byla. Pak jsme spolu leželi, probírali dialogy a chystali se k akci. Halina mi nabídla tykání a hned to šlo líp,“ zavzpomínal na natáčení peprné scény.

Na časy, kdy se každý týden objevoval v Tele Tele na televizní obrazovce, vzpomíná rád. Na nedostatek pracovních nabídek si ale stěžovat nemůže. „Momentálně jsem zavalen prací, účinkuji v osmi divadelních inscenacích. A co se televize týče, teď končí Ohnivý kuře, tak uvidíme, co přijde dál,“ nechal Carda prostor pro spekulace, v jakém dalším projektu se v budoucnu objeví.