O tom, že režisérce Benešové vybouchl mobilní telefon Samsung Galaxy S6 přímo u hlavy, když spala, jsme vás už dříve informovali. V té době ale nikdo nemohl tušit, jak se bude firma, která telefon vyrobila, snažit vyhnout zodpovědnosti za vzniklé škody. A pokud možno nic nezaplatit.

„Když jsem přišla do Samsung store ten mobil reklamovat, několikrát se mě zeptali, co jsem s ním dělala a zda jsem explozi nějak nezpůsobila já. Ujistila jsem je, že se tak stalo samovolně, zatímco já spala a mobil se nabíjel. Nakonec mi ale řekli, že mi nový telefon nedají, protože na rozteklém vybuchlém mobilu nemohou přečíst výrobní číslo. Dostala jsem ale malou slevu na nákup nového telefonu, a sice sto australských dolarů,“ říká režisérka Ivanna Benešová, která žije již dva roky v australském Sydney.

O několik hodin později se jí však ozval management australského zastoupení firmy a začal se o případ více zajímat. „Slíbili mi, že proplatí alespoň škody v mém bytě. Byl propálený koberec, noční stolek a ušpiněná stěna,“ říká Benešová.

Management budovy, ve které si režisérka luxusní byt pronajímá, vyčíslil škody na 650 australských dolarů. Tato částka byla odeslána na vedení společnosti Samsung spolu s fakturou. Všichni očekávali, že se to vyřeší rychle. „Nechtěla jsem je žalovat nebo dělat kolem toho zbytečně zle. Jediné, o co mi šlo, abych neplatila vedle nového mobilu také škody v bytě,“ říká režisérka.

Tady však začaly problémy! Společnost Samsung reagovala pomalu, občas vůbec a nechávala se často upomínat. Společnost Samsung si vyžádala nejprve pouze fotodokumentaci škod a fakturu. Následně ale v každém mailu požadovala další a další dokumenty a prohlášení, jako třeba výpis z bankovního účtu vlastníka bytu či třeba prohlášení, že management budovy nebude nikdy v budoucnu už společnost Samsung za nic žalovat.

„Většina těch sporů a dohadů už šla mimo mě a řešil to mezi sebou Samsung a management budovy, kde si ten byt pronajímám. Já měla klid, pouze jsem stále čekala na opravu toho bytu,“ vysvětluje režisérka a dodává, že nakonec se do sporu vložili i právníci obou stran.

Celkově to trvalo přes čtyři měsíce, než se obě strany dobraly k nějaké dohodě. Škody na bytě byly tedy zaplaceny a 23. prosince se konečně rozjely opravy poškozeného bytu. „Na svátky jsem jela do Čech, takže mě dělníci v bytě v Sydney nějak netrápí. Nechala jsem jim tam klíče a věřím, že až se vrátím, bude konečně vše opravené,“ říká režisérka.