Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Jak se budí princezny: Tak šel čas s herci z legendární pohádky

Jak se budí princezny.
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 6 fotografií
proměna

Mladý Jan Hrušínský (67) coby princ Jaroslav vyráží na pomoc spanilé Růžence. O tom je oblíbená československá pohádka jak se budí princezny z dílny Václava Vorlíčka. Záporáka si tenkrát střihl oblíbený moderátor, Jan Kraus (68). Podívejte se s námi, jak se za ta léta herci z filmu změnili.

Půvabná princezna, namachrovaný princ Jiří (Jan Kraus) a hodný princ Jaroslav v podání Jana Hrušínského –⁠ to byla sestava, díky které se z pohádky stala legenda. Někteří herci, kteří si ve snímku Václava Vorlíčka zahráli, už odešli do hvězdného nebe. Patří mezi ně nezapomenutelný Vladimír Menšík. Ten si v pohádce zahrál věčně hladového Matěje, jehož královská rodina nutí proměňovat se v medvěda. Krásný příběh si můžete připomenout dnes večer na TV Nova.

Co dělají dnes?

Herečka Marie Horáková, která hraje princeznu Růženku, si po své nejúspěšnější roli později už v mnoha snímcích nezahrála. Filmování se sice vzdálila, ale divadlu se věnovala nadále. A nejen jemu. Dnes píše knihy pro děti a mládež. Založila také občanské sdružení Loutky v nemocnicích, jehož náplní je rozjasnit den hospitalizovaným dětem.

Jan Kraus sice herectví na hřebík nepověsil, ale věnuje se především moderování. Každou středu ho diváci mohou vidět v Show Jana Krause. A co poslední z ústřední trojice? Jan Hrušínský se filmu a divadlu věnuje nejvíce. Nyní ho lidé mohou vidět například v nové české komedii Pánský klub. Kromě toho je i principálem Divadla Na Jezerce, kde také vystupuje.

V galerii najdete herce z pohádky dříve a dnes. Poznali byste je?

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy