Hned po porodu budoucího krále je to další věc, co anglický tisk zajímá nejvíc. A s ním i všechny anglické poddané a vůbec ty, kdož mají z narození Baby Cambridge obrovskou radost a vnímají to jako historickou událost. Jak se bude nový král jmenovat? A proč to ještě nevíme?

Kate (31) a William (31) včera den po porodu opustili Lindoovo křídlo nemocnice Panny Marie a kromě svého nebo princova zdravotního stavu ale nesdělili nic bližšího. Jméno je ale pořád záhadou a již se na něj vypisují dokonce i sázky.

Favority jsou podle bookmakerů tři jména, Jiří, Filip a Edward. Všechna patří předkům rodu Windsorů nebo Mountbattenů, ale podle protokolu si novorozený princ stejně při nástupu na trůn může zvolit jméno, jaké bude chtít. A většina anglických králů, kromě královny Alžběty II, to tak také udělala. Baby Cambridge, jak ho pokřtil britský tisk, ale podle odborníků na monarchii již s největší pravděpodobností jméno vybrané má a ví ho jen nejbližší rodina. Když včera William při odchodu z nemocnice sdělil, že na jméně teprve pracují, byla to nejspíš taktika, jak oklamat tisk a veřejnost.

Královský pár ho tají jen z toho důvodu, aby se dostálo palácovému protokolu a jméno bude vyhlášeno stejně tak slavnostně jako narození budoucího krále. Porod Kate Middleton tak v mnohém kopíruje porod Lady Diany, od šatů až po ceremoniální ohlášení. Vzhledem k tomu, že Baby Cambridge bude odteď sledovat celý svět, je to snaha ze strany paláce dodat této události nějakou důstojnost a oficiálnost.