Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jak proběhne svatba prince Harryho a Meghan Markle? Vše je naplánováno na minutu přesně!

Víme, jak přesně bude královská svatba probíhat!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 18 fotografií
Je to tady, už v sobotu do toho někdejší potížista princ Harry (33) praští a vezme si rozvedenou americkou herečku Meghan Markle (36). Na královskou svatbu se těší celá Velká Británie, upínají se k ní ale i zraky celého světa. My známe přesný harmonogram veselky, vše je nalinkováno na minutu přesně!

Pro Británii je to událost roku, přesto svatba prince Harryho a Meghan Markle co do pompéznosti nepřekoná veselku prince Williama a Kate Middleton. I tak ale bude sobota 19. května kouzelný den, především pro nastávající novomanžele.

Příjezdy

Na hrad Windsor, kde se v kapli sv. Jiří svatba koná, začnou jako první přijíždět lidé z veřejnosti, a to v** 9.00** hodin. Ostatní hosté budou do areálu hradu vpouštěni mezi 9.30 a 11. hodinou. Nejprve však budou muset projít bezpečnostní kontrolou, jež se bude nacházet zhruba pět kilometrů od místa konání obřadu.

Platí přísný zákaz pořizování kamerových záznamů, přinést si hosté nesmí objemné tašky či pytle. Mobilní telefony či jiná záznamová zařízení budou muset odevzdat.

Členové královské rodiny dorazí v 11.20, bez zbytečného zdržování vstoupí rovnou do kaple sv. Jiří. Přivezou je státní vozy Royal Mews, mezi něž patří třeba Bentley, Rolls-Royce nebo Daimlers.

Ženich princ Harry a jeho bratr a zároveň svědek princ William přijedou v 11.45 hodin. Měli by jít pěšky, aby Harry mohl pozdravit davy lidí v areálu hradu.

Posledním bude příjezd královny Alžběty II. (92), která se na místo dostaví v 11.55 hodin.

Harmonogram královské svatby.

Obřad

Zlatým hřebem bude příchod nevěsty Meghan Markle, která do kaple vstoupí v 11.59. Slavnostní ceremoniál pak začíná přesně ve 12 hodin. Meghan přiveze vůz spolu s její matkou Doriou.

Obřad má na starosti reverend David Conner, děkan Windsoru. Oddání Harryho a Meghan pak ale bude ležet na bedrech arcibiskupa z Canterbury Justina Welbyho. Obřad bude trvat do 13 hodin.

Hostina

Poté, co se novomanželé poprvé políbí, nasednou do kočáru a bude je čekat projížďka kolem hradu, během níž pozdraví fanoušky. Doprovodí je šest koní. Královská rodina a příbuzní Meghan Markle jsou poté pozváni na svatební oběd v St. George's Hall, který pořádá královna Alžběta II. Ten zároveň zahájí dvoudenní oslavy.

Na odpolední párty dorazí 600 pozvaných hostů, v 19 hodin začíná večerní párty, kam se dostane hostů už pouze 200. Hostinu zacvaká princ Harry.

Související články

Další články