Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Jak přežít 8 let v base: Bude zázrak, jestli Tereza zůstane naživu, říká doktor Cimický

Zdroj:
+ Dalších 52 fotografií
Tereza H. za ktrem
Tereza Hlůšková (22) prožívá nejhorší období v životě a psychicky na tom není vůbec dobře. Do poslední chvíle byla přesvědčena o tom, že ji soud osvobodí a ona se tak po úmorných čtrnácti měsících, které strávila v pákistánské vazbě, vrátí domů za svojí rodinou. Verdikt 8 let a 8 měsíců Terezu naprosto zdrtil. Psycholog Jan Cimický (71) exkluzivně pro eXtra.cz prozradil, jak se dá v takových podmínkách přežít.

Pákistánský soud poslal Terezu Hlůškovou na osm let a osm měsíců do vězení. Podle odborníků Tereza dostala za pašování téměř devíti kil heroinu ještě hodně mírný trest. Psycholog Jan Cimický ale hovoří o tom, že i osm let v pákistánském vězení může být pro mladou dívku zlomových.

Tereza na tom není po psychické stránce vůbec dobře. Po vyřčení verdiktu se zhroutila. Patrně Tereze došlo, že ji čeká v pákistánském vězení naprosté peklo, s téměř nulovou hygienou a neustálou hrozbou znásilnění.

„Je velmi složité říct jakýsi návod, jak přežít v takovém vězení. Už jenom to, že Tereza ve vězení přežije, je prakticky zázrak. V takovém vězení panují opravdu hrůzné podmínky a nebezpečí číhá prakticky všude. Není to jenom o nedostatečné hygieně, ale také o hrozbě v podobě spoluvězeňkyň, které mohou být pro Terezu nebezpečné,“ tvrdí Jan Cimický.

„Osm let za takové množství drog je spíše pohrození prstem. Nejlepší by asi bylo, kdyby byla Tereza od ostatních vězňů selektovaná,“ dodává.

Související články

Další články