Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jak přežije heroinová Katka zimu? Prozradila eXtra.cz svůj plán na záchranu

+ Dalších 33 fotografií
Hlavní postava dokumentu Katka filmařky Heleny Třeštíkové, nejznámější narkomanka Česka Katka Bradáčová (40), má skutečně těžký životní osud. A každý rok přemýšlí, kde najde útočiště přes zimní měsíce... Redakci eXtra.cz prozradila, že letos by snad mohla se svým partnerem Jirkou přečkat chladné měsíce celkem pro ně komfortně. Její slova působila, že by se moc rádi společně odlepili od pomyslného dna.

Katka před několika dny dorazila na stream do redakce eXtra.cz. A právě během vysílání se potkala s dokumentaristkou Helenou Třeštíkovou, se kterou roky neměla kontakt. Jejich setkání bylo dojemné a rozhodně si obě ženy měly co říct.

Kromě toho, že Katka stále dochází do centra pro drogově závislé na pražskou Bulovku pro dávku metadonu, což je syntetická náhražka heroinu, vede život člověka, který žije na ulici. Hygienické návyky, strava a hlavně sehnat dávku drogy jsou jediné starosti, které má. „Metadon je naše jediná jistota,“ prozradila Katka redaktorovi.

Léto končí a s koncem září se značně ochladilo. Katka aktuálně přebývá s Jirkou na pražské Invalidovně, kde mají vybudovaný příbytek podobný stanu. Občas přespí v nedalekém kanále, jenž je zanesen odpadem. „Letos snad budeme na ubytovně, kde se můžeme umýt a je tam teplo,“ těší se Katka, která by moc ráda přežila zimu právě v prostorách, kde ji nebudou trápit noci s teplotními hodnotami pod bodem mrazu.

Minulý rok měli s Jirkou pronajatou dílnu, kde přečkávali. Ale vyhořela. „Nebyla to naše vina, ale udělal to člověk, kterého jsme tam pozvali,“ tvrdil nám Jirka. Oba by moc rádi do budoucna nastoupili na detox. „Chtěli bychom se ze závislosti dostat, snad se nám to povede,“ dodal Jirka, který ví, že jeho milovaná Katka na tom není zdravotně dobře a zbývají jí podle lékaře měsíce, možná roky života.

Související články

Další články