Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Jak přesně funguje vakcína proti koronaviru: Jednoduché vysvětlení krok po kroku

Jak přesně funguje vakcína proti koronaviru: Jednoduché vysvětlení krok po kroku
Zdroj: Profimedia.cz
popis
V některých zemích světa už probíhá očkování proti koronaviru, Česko už má první dávky vakcíny a na internetu koluje spousta nejrůznějších vysvětlení toho, jak ona vakcína vlastně funguje. Odborným výrazům ale nerozumí každý, a proto vám přinášíme popis očkovací látky a její funkce ve formě, jaké porozumí skutečně každý.

O vakcíně proti koronaviru už před jejím vznikem kolovaly nejrůznější spekulace a fámy, které se nyní vědci snaží vyvrátit. Vědí, že odbornému vysvětlení toho, jak vakcína funguje, nemůže rozumět každý, proto přišli s takovým, které pochopí skutečně všichni.

Anglicky znějící vysvětlení do českého jazyka na Twitteru přeložil Jakub Kosiner. „Vědci se podívali na covid zblízka a všimli si, že má na sobě proteinové výběžky, které by mohly být vhodnými kandidáty pro útok pod vlajkou imunitního systému. Ten protein je mimochodem pro koronavirus velmi důležitý. Díky němu se dostává do vašich buněk. Díky němu je velmi nakažlivý. Ve zkratce - tenhle protein dělá z viru skutečného kreténa,“ napsal.

„Covid má vlastní RNA, která v sobě nese kódy pro každou jeho část. Tak si vědci pročetli celou RNA sekvenci a našli tu část, která obsahuje návod na sestavení onoho proteinu. Onoho kretén-proteinu. (Pozn.: DNA je vlastně kuchařka na výrobu věcí v buňce. Buňka si otevře DNA a přepíše ji do RNA. RNA jsou už konkrétní recepty, které buňce řeknou, co má vyrobit. mRNA - doslova 'messenger RNA' - jen říká buňce, co vyrábět.),“ dodává.

Co vědci udělali

Co tedy vlastně vědci udělali, aby mohli vytvořit vakcínu? „Vědci si vypůjčili recept na kretén-protein covidu a vytvořili jeho mRNA verzi. Skutečně jen návod na to, jak ten protein vyrobit. A tenhle recept je celá slavná vakcína. Vakcína tedy neobsahuje žádnou část skutečného viru. Jen takový IKEA návod k sestavení KRETEN-PRØTEIN. Není proto ani možné se z vakcíny virem nakazit,“ zní vysvětlení.

Reakce těla je pak jasná. „Buňky si návod přečtou a řeknou si: 'oukej, tohle dokážu složit' a (po pár hodinách s imbusem v ruce) vytvoří na svém povrchu několik proteinových výběžků. Jenže imunitní buňky si toho okamžitě všimnou a pomyslí si: 'co to má sakra znamenat!?'... a spustí útok. A protože protein nikdy neviděly, chvíli trvá, než vytvoří dost látek. Ale potom rozjedou totální blitzkrieg vůči kretén-proteinu. Zvýšená teplota, zimnice, únava svalů... všechny ty 'vedlejší účinky' vakcíny jsou ve skutečnosti vaše tělo páchající na kretén-proteinu pořádnou Hirošimu.“

„Nakonec ho imunitní systém dočista vyhladí. Ale teď - a to je důležité - si už tělo bude pamatovat jak takový kretén-protein vypadá, i to, jak ho zničit. Navíc tělo během chvíle rozloží i mRNA instrukce. Recept se rozpadne a tělo se ho zbaví. Takže mRNA instrukce jsou pryč, kretén-protein je pryč, všechno z vakcíny je taky pryč. Co ale zůstane jsou informace v paměťových buňkách. Ty si na kretén-protein velmi dobře pamatují,“ zní dále.

Setkání s nemocí

Popsáno bylo ve vysvětlení i to, jak tělo po očkování reaguje na setkání s koronavirem. „Pak se stane, že se do těla dostane COVID. Tělo ho reálně nikdy předtím nevidělo, ALE vidělo protein, který má na sobě. A tak si imunitní buňky řeknou: 'no to si snad děláš prdel, zase tenhle kretén? Vypadni!!' Imunitní systém rychle a efektivně spustí operaci "konečné řešení proteinové otázky" podle šablony, kterou si zapsal posledně, a virus zničí dřív, než se dokáže v těle namnožit a způsobit onemocnění,“ zní konec vysvětlení s tím, že pokud by snad koronavirus zmutoval tak, že by o onen protein přišel, byl by přinejmenším méně nebezpečný.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy