Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Jak poznat největšího fandu ve Varech? Tohle jsou 4 typičtí návštěvníci

Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia
Vary

Filmový festival v Karlových Varech již brzy vypukne. Ani tentokrát nebudou chybět hvězdní hosté. Letos se v lázeňském městě objeví herci Michael Cain, Ethan Hawke a tolik oblíbený Johnny Depp. Kromě tuzemských a zahraničních celebrit zaplní město i filmoví fanoušci. Jak ve Varech poznat největšího fandu? Přinášíme vám přehled 4 nejtypičtějších!

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je samozřejmě svátek filmů, ale je i místem setkávání filmových hvězd a společenských událostí. Tisíce lidí se každoročně do lázeňského města vypraví, aby si jako fanoušci vše užili. Každý dává přednost něčemu jinému a už na první pohled ho lze zařadit do jedné z léty prověřených kategorií. Tady jsou.

Největší fanda festivalu

Ještě před příjezdem do Karlových Varů si pořídí program a přijede už v kšiltovce a tričku s logem festivalu. Jakmile zakotví v hotelu, okamžitě vyrazí pěšky přes kolonádu do hotelu Thermal, kde si pořídí všechny další propagační předměty. S festivalovou visačkou, která ho opravňuje ke vstupu do kinosálů, pak chodí i do restaurace na druhém konci města a možná i spát. A až to za týden celé skončí, dalších 358 dní se těší na příští ročník. Bez prezidenta festivalu Jirky Bartošky (74) a těchto fandů by Karlovy Vary nebyly tím, čím jsou.

Lovec selfíček a podpisů

Tenhle typ fanouška přijel jen proto, aby ulovil co nejvíce selfíček a podpisů celebrit. Jakýchkoli, tedy nejenom těch, které má doopravdy v oblibě. Pozná se podle podpisového deníku, jejž s sebou neustále vláčí. A občas má i mobil na klíčence, aby ho nemusel zdlouhavě vytahovat z kapsy, když zmerčí objekt své sběratelské touhy. Snaží se proniknout do Becher's Baru, aby se vyfotil s Jiřím Bartoškou a hvězdnými hosty, nezdráhá se při těchto pokusech vydávat třeba za novináře.

Násoska

Alkoholem se posilnil hned, jakmile v Karlových Varech vybalil kufry. A hladinku si udržuje nejlépe od rána do večera, aby nikdy nevystřízlivěl a nemusel se popasovat s nepříjemnou kocovinou. Násoska přijel na festival jenom pařit a ani netuší, že se ve městě promítají i nějaké filmy. Ví však, kdo je to Bartoška, a rád by si dal panáka i s ním. Když se mu povede v alkoholovém oparu vloudit se do přízně nějaké celebrity, sice si to v tu chvíli neuvědomí, ale pak se bude moct pochlubit v hospodě nebo baru.

Sběratel suvenýrů

Má všechno, co k festivalu patří. Místo propagačních předmětů však sbírá klasické suvenýry. Do Varů se sice přijel podívat na pár filmů a dát si i pak pár drinků, ale zajímá ho i město samotné. Mimo kinosály se chová jako zběsilý turista a pořizuje jednu zbytečnou cetku za druhou. Doma si pak vyskládá 8 lázeňských hrnečků k 64 již zakoupeným a těší se, až mu jich za rok přibude dalších deset.


Související články

Další články