Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jak nechytit koronavirus při souloži? Udělejte si to sami, radí lékaři

Jak si užít rychlovku?
Zdroj: pinterest
+ Další 2 fotografie
Koronavirus
Při sexu by lidé měli mít zásadně roušky a ideálně by měli praktikovat takové polohy, ve kterých nejsou s partnerem tváří v tvář. A nejlépe udělají, když budou masturbovat. Tak znějí doporučení britských doktorů proti nákaze koronavirem při pohlavním styku. Jde sice o rady pro soulož s lidmi mimo domácnost, i tak ale znějí přinejmenším bizarně.

Anglie je jedna z mála zemí Evropy, která koronavirus nijak zásadně neřešila. Během vrcholů epidemie Britové nenosili roušky, chodili davově na pláže nebo pořádali divoké večírky na ulicích. V něčem ale byli překvapivě opatrnější. Britové se totiž vyhýbali sexu s lidmi mimo svou domácnost.

Organizace Terrence Higgins Trust, která se zabývá problematikou sexuálního zdraví, totiž přišla se zjištěním, že až 84 procent Britů se zcela zdrželo sexu s lidmi mimo svou domácnost. Důvodem je zčásti obava z nákazy nemocí covid-19, hlavní příčinou ale jsou vládou nařízená bezpečnostní opatření.

Mějte zakrytá ústa

Nic ale netrvá věčně a lidským pudům nelze zabránit. To je jasné i britským doktorům. Proto přišli se zajímavými radami, které by měly příležitostné partnery při sexu ochránit. V první řadě by se před stykem měl každý svého partnera zeptat, zda někdo v jeho rodině nebyl nedávno testovaný na koronavirus či se u někoho z příbuzných neprojevily příznaky nákazy.

Když už na sex dojde, je podle webu Unilad základem se během něj nelíbat a mít ústa zakrytá rouškami. Zároveň by partneři měli volit takové polohy, kdy k sobě nejsou tváří v tvář. Před i po souloži by si měli oba umýt ruce, a to alespoň po 30 vteřin.

Nestřídejte partnery

Zdravotníci z Terrence Higgins Trust pak důrazně nedoporučují střídat partnery, ale udržovat si pouze jednoho. Vůbec nejbezpečnější je pak podle nich masturbace, obzvlášť před kamerou. Tak totiž partneři nepřijdou do fyzického kontaktu a riziko přenosu koronaviru je nulové.

Podle ředitele organizace Michaela Bradyho je přitom sex nedílnou součástí lidských životů. "Pandemie koronaviru se ale nadále šíří a z toho důvodu musíme najít rovnováhu mezi našimi sexuálními potřebami a možnými zdravotními riziky," řekl Brady pro Unilad.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy