Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Jak nastartovat unavené tělo po zimě? Zkuste jarní detox!

Jaro se blíží! Pročistěte své tělo i mysl.
+ Další 2 fotografie
Jaro se blíží a s ním je tu i ideální čas pro očistnou kúru organismu. Naordinujte si jarní detox a vyčistěte své tělo po dlouhé zimě. Nejenže zhubnete pár kilo. Budete se cítit načerpaná energií a odpočatá na nadcházející jarní měsíce.

První jarní den se neúprosně blíží, a tak bychom měli naše tělo pořádně pročistit a připravit ho na příjemné a teplé jarní měsíce. Příroda se probouzí ze zimního spánku, vše se začíná zelenat a rozkvétat. Dá se říct, že příroda symbolizuje start nebo také nový život. Proto se i mi pročistěme a začněme nanovo.

Jarní období je energicky ovlivněno dřevinami, které jsou symbolem pro změny a růst. S prvními bylinkami, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné, přichází nutnost zregenerovat naše játra a žlučník. Právě tyto orgány jsou po zimním období plné chemie, alkoholu i cigaret a jaro je vhodnou dobou pro jejich regeneraci.

Jarní detoxikace nám nejen pročistí organismus, ale také zlepší náš celkový zdravotní stav. Díky detoxu můžou zmizet obtíže s trávením, problémy s pokožkou a pletí. Dokonce může dojít k obnovení metabolismu. Připravte se ovšem na to, že čistící kúra bude pro vaše tělo šok, a tak vás můžou potkat komplikace v podobě únavy, střevní potíže nebo nejrůznější vyrážky. Nelekejte se, tyto signály vám ukazují, jak moc bylo tělo zanesené a jak potřebuje pročistit.

JAK TEDY UPRAVIT STRAVU?

Zcela se vyvarujte tučnému, smaženému a pečenému. Dále je nutné ze své stravy odstranit produkty živočišného původu, alkohol, kávu, cigarety, černý čaj a veškerou chemii. Naši stravu budou tvořit pouze syrové organické rostliny, což je ovoce, zelenina, divoké rostliny, bylinky, ořechy, semínka a klíčky.

Po celou dobu detoxikace pijeme minimálně půl litru jablečné a hroznové šťávy, která má silné detoxikační účinky, denně. Dále pijeme opět ve formě šťávy minimálně jednu z uvedených potravin – listová čekanka, pomeranč, citron, grapefruit, jablko, hrozny, listová zelenina, avokádo, artyčoky, zelí, kapusta, květák. Vhodné je do svého jídelníčku zařadit i mořské řasy. Svůj den začneme sklenicí vlažné vody s citronem, což nám nastartuje metabolismus.

Minimálně jeden den bychom měli držet půst, dále 3–7 dní detoxikujeme organismus pouze na šťávách z ovoce a zeleniny, libovolně podle chuti. A na měsíc vynecháme ze svého jídelníčku všechny zatěžkávací potraviny, alkohol, kávu i cigarety.

Pokud budete detoxikaci poctivě dodržovat, ucítíte po měsíci blahodárné účinky, které vás nabudí na nadcházející jaro. Tak hodně štěstí při čištění organismu!

Mohlo by vás zajímat

Další články