Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Jak na smart casual aneb dejte šanci nedbalé eleganci

Jak na smart casual aneb dejte šanci nedbalé eleganci
Zdroj: www.heureka.cz
Nedbalá elegance
Neformálně, ale přesto elegantně. Tak můžeme vystihnout dress code zvaný smart casual. Že si protiřečíme? Ve skutečnosti je sestavení takového outfitu mnohem jednodušší, než si myslíte. A my vám poradíme, jaké pánské kalhoty, košili, sako a boty si pořídit.

Smart casual si můžete obléct téměř kamkoli

Spojením dvou slov – smart (chytrý, bystrý) a casual (ležérní, neformální) – vznikl módní styl, který bychom mohli označit jako nedbale elegantní. V korporátech začíná nahrazovat dlouhodobě prosazovaný business casual a oblíbenou volbou je i při volnočasových aktivitách. Díky tomu můžete zamířit z obchodní schůzky rovnou na odpolední vernisáž nebo neformální večeři, aniž byste se dopustili módního faux paus. Stačí vám k tomu vhodně zvolené pánské kalhoty, košile a blejzr.

Pánské kalhoty – džíny vyměňte za chinos

Základ vašeho smart casual šatníku by měly tvořit takzvané chinos kalhoty. Jsou vyrobené z bavlny a vybrat si můžete z více barevných variant. Chybu neuděláte, pokud se budete držet osvědčených odstínů béžové, modré a šedé barvy. Ačkoliv pánské kalhoty typu chinos představují alternativu klasických džín, ani těch se nemusíte zcela vzdávat. Vybírejte ale džíny rovného střihu v tmavých tlumených barvách.

S výběrem pánských kalhot, které vhodně dotvoří váš outfit, vám pomůže přehled nejoblíbenějších produktů na Heurece.

Před samotným nákupem si přečtěte i recenze lidí na Heurece, kteří si konkrétní pánské kalhoty koupili před vámi.

S výběrem košile si dejte na čas

Muži a košile patří neodmyslitelně k sobě. S jejím výběrem si ale dejte na čas a přesvědčte se, že vám padne jako ulitá. Volte vypasovanější košili s propínacími knoflíčky na límečku, které se postarají o uvolněný vzhled. Ve skříni by vám neměla chybět čistě bílá košile a svou sbírku můžete dále rozšiřovat i o košile s jemným vzorkem. V každém případě vsaďte na tlumenější barvy, které se jednoduše kombinují.

Sako od obleku vyměňte za blejzr

Jestliže je vaším cílem smart casual vzhled, sako od obleku nechte doma. Místo něj si pořiďte separátní sako neboli blejzr, které bude lehce vypasované a dodá celému outfitu ten správný punc elegance. Ke klasice patří tmavě modré blejzry s mosaznými knoflíky vyrobené z kvalitních materiálů, jako je vlna a bavlna.

Pozor, ať nešlápnete vedle!

Při výběru bot si můžete dovolit popustit uzdu fantazii, stále se ale řiďte především tím, na jakou událost se chystáte. Na obchodní schůzku vyrazte v polobotkách, na méně formálních akcích oceníte pohodlné mokasíny a ve svém volném čase se nebojte outfit doladit ležérními teniskami. Vždy ale dbejte na to, aby boty zářily čistotou, a barevně je slaďte s páskem.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy