Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Jak na šití? Praktické střihy a návody, které vám pomohou

Jak na šití? Praktické střihy a návody, které vám pomohou
Zdroj: Shutterstock.com

Jestli rádi šijete a často hledáte inspiraci nebo rovnou nové střihy, pak jste právě našli studnici nápadů. Na webu Prošikulky.cz najdete na jednom místě střihy na oblečení pro celou rodinu, podrobné foto i video manuály i návody na diy tvoření.

Praktické tipy

Pokud se šitím teprve začínáte, nebo si zatím příliš nevěříte, přijdou vám vhod praktické rady a návody na šití. Díky nim se nejen hravě zorientujete v základech šití, ale brzy si troufnete i na kousky, ze kterých jste měli dosud jen respekt. 

Web Proškulky.cz vás krůček po krůčku provede od prvotních nejistých stehů až k sebevědomému šití oblečení pro celou rodinu.

Naprostí laici zde zjistí, jaké pomůcky k šití by ve výbavě švadlenky neměly chybět a které už jsou zbytečností. Zjistíte, že vybrat dobré krejčovské nůžky může být stejně záludné, jako vybrat si šicí stroj. A také, že ne všechny pomůcky seženete v galanterii. K praxí ověřeným radám se budete rádi vracet i jako pokročilí.

Základní návody

Pořízení základní šicí výbavy je jen prvním krokem. Díky přehledné tabulce se zorientujete v opravdu velkém množství druhů látek. A než do některé z nich střihnete, určitě oceníte například tipy: 

jak správně manipulovat s látkami
jak polohovat střih a jak jej překreslit na látku

Šití oblečení

Díky precizně vypracovaným návodům ke všem střihům můžete šít přesně krok za krokem. Jejich součástí jsou také detailní fotografie i videa s postupem. Návody na šití jsou tedy přehledné a dostupné i pro začátečníky.

Ušít si tričko, tepláky či třeba šaty tak pro vás brzy nebude problém. A až překonáte prvotní obavy, směle sáhnete i po střizích a návodech na bundu, kabát, mikinu, či třeba zimní čepici a rukavice. V nabídce jsou zde také střihy na spodní prádlo a pyžama. V podstatě tak můžete ušít kompletně celý šatník sobě i svým nejbližším.

Kurzy šití

Kromě střihů a návodů najdete na webu Prošikulky.cz také online kurzy šití. Z pohodlí domova můžete přímo od stroje sledovat video s mnoha praktickými tipy a dílčími postupy, díky kterým se vám podaří ušít kompletní model. Kurz je rozčleněn do několika částí, takže můžete pokračovat postupně, aniž byste se v postupu ztratili.


Šití je skvělým způsobem, jak sobě či někomu jinému vytvořit originální kousek, který bude radost nosit. Navíc je také oblíbeným koníčkem. Neváhejte proto využít jednotlivých návodů, které vám pomohou naučit se vše potřebné.

Související články

Další články