Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Jak na opalování: Nedodržíte-li tyto 4 body, budete mít velký problém

Víte, co máte dělat, když se jdete opalovat?
+ Další fotografie
Je tu léto a s ním i čas odpočinku a dovolených. Každý by určitě chtěl tento čas strávit na pláži s drinkem v ruce. Pokud tedy patříte mezi ty šťastlivce, kteří jsou právě u moře a mohou se opalovat, gratulujeme. Dejte si však pozor, ať si nezaděláte na problémy, které s sebou opalování přináší. Tyto čtyři kroky nesmíte prostě vynechat.

Varování o opalování slyšel každý určitě nejméně stokrát. Ale stále jsou dvě skupiny lidí – ti, kteří tyto rady berou vážně a chrání se a pak ti, kteří si myslí, že za týden na dovolené se jim opravdu nic nestane. Ale stane.

1) Uvědomte si, že jdete na pláž

Základem pro opalování je hlavně kvalitní krém nebo olej s dostatečným ochranným faktorem. Žádné malování na obličeji a natočené vlasy, nejdete přeci do klubu. Vaše pleť by měla být čistá, ať na ni můžete nanést krém. Pokud si na obličej napatláte šminky a půjdete se opalovat, můžete dostat nehezkou vyrážku!

2) Chránit si oči a hlavu.

Sluneční brýle se dnes berou spíš jako módní doplněk, ale nezapomínejte na to, že by měly hlavně chránit oči před slunečním zářením. Zapomeňte tedy na to, že si koupíte laciné brýle, které v sobě nemají SPF faktor. Vsaďte na kvalitní a nadčasové, které vám poslouží v obou směrech. Také si musíte chránit hlavu, takže klobouk či jiná pokrývka hlavy je základ. Nechcete přeci strávit dovolenou s úpalem.

3) To, že je zataženo, neznamená, že se nemůžete spálit

Pokud se v jeden den zatáhne a sluníčko se schová za mraky, není to známka toho, že máte odložit opalovací krém. Právě naopak! Sluneční paprsky jsou stejně silné, takže se můžete i tak nehezky spálit. Takže stále mazat a mazat!

4) V poledne se jděte schovat

Opakování je matka moudrosti a každý ví, že kolem doby oběda by neměl chodit na sluníčko. V té době je slunění naprostá blbost, akorát se spálíte jako škvarek! Raději se schovejte do stínu nebo nejlépe do místní restaurace. Dejte si drink, jídlo a odpočiňte si. Uvidíte, že vám vaše tělo poděkuje.

Mohlo by vás zajímat

Další články