Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Jak na barvení vlasů v roce 2022? V módě bude zdraví!

Jak na barvení vlasů v roce 2022? V módě bude zdraví!
Zdroj: pexels
barvení vlasů

Barva vlasů tvoří základ našeho vzhledu. Krásný a upravený účes dodává sebejistotu a je dokáže kompletně okouzlit vaše okolí. Jaký odstín vlasů zvolit v roce 2022, aby výše zmíněné platilo dvojnásob? To se dozvíte v tomto článku.

Heslo pro rok 2022 je svěží a zdravá barva vlasů. Vaše vlasy by měly být zdravé bez ohledu na jejich barvu. Kosmetické značky nyní nabízejí barvy na vlasy bez složek, které by mohly poškodit vlasovou strukturu.

Monochromatické barvení

Zahrnuje nanesení jednoho odstínu. V roce 2022 bude v módě hnědá, červená a černá. Odborníci říkají, že nejpopulárnější barvou se stane černá. Koloristé se této barvě dlouho vyhýbali, ale příští rok se vrátí do světa krásy s velkým humbukem! Vůbec nic nezkazíte černou s hlubokými odlesky. Koloristé však varují, že k získání takového efektu je potřeba namíchat minimálně pět různých odstínů tmavé barvy.

Chybu příští rok neuděláte ani se zelenou, modrou nebo fialovou. Takhle jasné barvy nicméně musíte udržovat syté, případně pravidelně navštěvovat svého kadeřníka a používat speciální vlasovou kosmetiku pro barvené vlasy.

Zesvětlení vlasů

Pouze profesionální kolorista je schopen zesvětlit vlasy bez jejich poškození a navíc vytvořit krásné přirozené světlé odstíny vhodné právě pro vás. V roce 2022 bude převládat maximální přirozenost světlých tónu ve vlasech. Trendy barvení v technice Money Piece osvěží váš celkový vzhled. K takovému barvení se budou hodit jasné akcenty v líčení vytvořené na očích nebo rtech. Aktuálními zůstanou i techniky Balayage, Shatush, Ombre, Air Touch, Bronding a další. K provedení takového barvení na kosmetickém trhu jsou k dispozici barvy značek Matrix, L'Oreal, Wella, Estel, Schwarzkopf atd.

Tónování vlasů

Tónování vlasů se bude hodit těm, kteří nechtějí zásadně měnit barvu vlasů. Pigmenty v tónovacích přípravcích pouze změní odstín vašich vlasů a časem se z vlasů vymyjí. Tónování například neutralizuje nežádoucí žluté nebo měděné tóny a dodá vašim blond vlasům chladnější odstín. K takovým přípravkům patří i henna, která se řadí mezi přírodní barviva a na vlasech vypadá velmi přirozeně. Pokud se ale chystáte na festival nebo na party, použijte barevný sprej na vlasy. Ten dodá vašemu outfitu opravdový šmrnc a vlasy (nebo pouze jednotlivé pramínky) nabarvíte do libovolného odstínu fialové, zelené či modré. 

Další články

Nejnovější kauzy