Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Jak moc je důležitý úhel pohledu: 16 fotek, které představují rozdíl mezi lákadlem z katalogu a realitou

Jde o to mít dobré světlo, správný úhel a nějaký ten barevný filtr.
Zdroj: koláž archiv
+ Dalších 12 fotografií

Chystáte se letos na dovolenou za kulturou a památkami namísto každoročního válení se v moři? Možná byste se měli podívat na tyto fotografie, aby vás pak nečekal šok ze střetu s realitou.

Nejčastěji jsou turisté zklamaní z Káhiry, čekají totiž tradiční arabské město, nakonec z toho ale vyleze průmyslová a industriální zástavba, která se rozplizle plazí až ke slavné Gíze.

Gíza, jak ji známe z hodin dějepisu, samozřejmě už neexistuje. Je to jen předměstí Káhiry a omylem na něm stojí pyramidy a Sfinga.

Je mnoho věcí, které vám cestovní kanceláře zatajují, a netýká se to jen fotek vašeho hotelu, ale i památek, ačkoliv si říkáte, že přece takovou věc nelze ošidit. Ale obvykle k tomu stačí jen ten správný úhel.

Nevidíte pak, že okolí Taj Mahalu je jedno velké smetiště, že modrobílá perla Santorini není tak úplně modrá a bílá a že Stonehenge je vlastně kamenný motorest u silnice, do nehož stejně nemáte přístup.

Na dobré fotce dneska záleží úplně nejvíc, protože jako jediná prodává. Je jedno, jestli u toho zároveň i lže.

Související články

Další články