Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Jak Kendy z Básníků neztrácí energii: Matásek má skoro stejně starého syna i vnučku

David Matásek: Herec má skoro stejně starého syna i vnučku
Zdroj: Photo © Archiv TV Prima
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY
David Matásek, který se proslavil jako oblíbený Kendy z Básníků, toho za svůj život stihl víc než dost. Čtyřikrát se oženil, má několik dětí a navíc už je sám i dědečkem. Nedávno promluvil také o svém účinkování v kontroverzní kapele Orlík, kde působil společně s Danielem Landou. Jak na toto období vzpomíná?

David Matásek, který dnes slaví 58 let, se narodil v Praze. Jeho studijní kroky vedly na Pražskou konzervatoř, kterou taky zdárně dokončil. Svou hereckou kariéru ale načal dříve a ještě před dokončením školy se objevil v oblíbeném snímku Jak svět přichází o básníky

David Matásek v Orlíku

Na filmové scéně se cítil velmi dobře, lákala ho však i hudební pódia. A tak v roce 1988 vznikla kapela Orlík, ve které byl Matásek hlavní postavou společně s Danielem Landou Kapela vydala dvě alba, kterých prodala přes 200 tisíc kusů, vypěstovala si však shinheadskou image a získala i řadu odpůrců.

„Je to součást mého života, nebudu se tvářit, že neexistovala. Ani se nebiju v prsa, ani se za to nestydím. Styděl bych se, kdybych práskal, udával, to by bylo morální selhání. Tohle ne. Tak jsme to prostě v té době cítili, potřebovali jsme se vymezit a možná jsme kolem toho dělali velký randál,” ohlížel se pro Novinky.cz Matásek za svým účinkováním v Orlíku.

Na začátku devadesátých let začal působit i v činohře Národního divadla a také měl několik angažmá v Městských divadlech pražských. Na svém kontě má i řadu oblíbených filmových a seriálových rolí - Hodinový manžel, Jak básníci neztrácejí naději, Probudím se včera nebo seriál Polda.

Manželky Davida Matáska

A rozmanitý je taky jeho soukromý život - Matásek byl totiž čtyřikrát ženatý. Jeho první manželkou se stala hudebnice Eva Turnová, podruhé okouzlil Simonu Matáskovou, se kterou má dceru Lindu, pak mu neodolala Kateřina Matásková, s níž má dceru Marii a syna Benjamina, a aby toho nebylo málo, tak do toho v roce 2019 praštil s Evou Vlachovou, počtvrté a dosud i naposled.

Jeho současná manželka je o pětadvacet let mladší. Společně mají čtyřletého syna Antonína, Matásek je však zároveň i dědečkem, což si velmi užívá. Moment, kdy se mu narodila vnučka, ho dokonce hodně dojal.

„Všiml jsem si zvláštní věci: když se měly narodit moje děti, měl jsem vždycky strach o to děťátko, ženy jsem považoval za ty silné, co to bez problémů zvládnou. Teď jsem měl strach o dceru. Všechno ale běží od začátku perfektně. Párkrát jsme vnučku hlídali, žasnul jsem, že je takříkajíc bezúdržbová,” dodal Matásek.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy