Společnost Ederned zveřejnila výsledky svého výzkumu s názvem Jaké je vaše ideální jídlo? Výzkum byl proveden mezi 2500 zaměstnanci ve 14 zemích světa. A výsledky jsou šokující. S informacemi o výzkumu přišel web svet-potravin.cz.

To, jak rychle jíme, je velmi rozdílné ve všech zemích. Velmi rychle se dokáží najíst Řekové, i když byste si mohli myslet, že jsou rodinní a dokáží hodovat několik hodin. Opak je pravdou. Více než čtvrtina z nich zvládne oběd za 15 minut. Dokonce tři čtvrtiny se stihnou za čtvrt hodiny nasnídat a půl hodiny na večeři stačí šesti z deseti Řeků. Skoro stejně jsou na tom Poláci, Rumuni i my Češi.

77 % Čechů se totiž stihne nasnídat za 15 minut. Více než polovina Čechů vnímá oběd jako chvíli odpočinku, i přes to se ale 60 % zaměstnanců stihne naobědvat za půl hodiny. Nejvíce si jídlo vychutnávají Francouzi a Italové, protože jsou gurmáni. Ti se vyžívají hlavně ve večeřích. Zato u snídaně se zase moc nezdržují.

Ve Velké Británii a USA zase rádi dlouho večeří, ale oběd mají hodně krátký. Země Latinské Ameriky – Mexičané, Venezuelané a Brazilci – dlouze snídají i obědvají, ale večeřím již nepřikládají takový význam. Zajímavostí celého výzkumu je to, že Češi sami sebe přiřadili ke gurmánským zemím. Jde nám totiž hodně o kvalitu jídla.

I přes to, že se Češi považují za gurmány, není naše strava natolik rozmanitá a pestrá. Rozmanitější jídelníčky mají spíše jižní národy.