Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jak je na tom spící Schumacher? Mají se fanoušci formulové legendy připravit na nejhorší?

Prognózy ošetřujících lékařů opravdu nejsou nijak optimistické…
Zdroj: Profimedia.cz, Facebook Stay Zmrd
+ Další 2 fotografie

Už dlouho o něm nepadlo ani slovo, přestože od vážného zranění hlavy, které na lyžích tento sedminásobný šampion utrpěl, uběhlo již 5 měsíců.

Jakoby se management německého pilota Michaela Schumachera rozhodl pro předčasnou tichou pietu. Přestal totiž informovat o dalším vývoji léčby a jediné dostupné informace se týkají podpory stájí F1 nebo krvelačné novinky, že o něm stanice RTL bude vysílat po GP Kanady dokument: Nejtěžší bitva Michaela Schumachera.

Není proto divu, že se mezi fanoušky začala poslední měsíce šířit solidní vlna paniky.

Schumacher je v kómatu již od 29. prosince minulého roku, kdy při projížďce na lyžích ve francouzském Méribelu spadl hlavou na kámen, a přestože měl helmu, utrpěl těžká zranění.

Podle slov bývalého vedoucího lékaře F1 Garyho Hartsteina se jeho šance na probuzení každým dnem snižují. Hraniční doba je prý půl roku, pak už statistiky promlouvají jasně. Pasivní stav se promění buď v utichnutí tělesných funkcí, tedy ke smrti, nebo ve vegetativní stav, tedy fázi, kdy sice může otevírat oči, ale nijak nereaguje na okolní prostředí…

A proto je otázkou, která varianta je vlastně horší.

Velkým otazníkem je také míra poškození Schumacherova mozku.

V současné době se rodina legendárního závodníka snaží alespoň o to, aby bylo možné přemístit jej do domácí péče. Vzhledem k tomu, že je však stále závislý na dýchacích přístrojích, není toto rozhodnutí jednoduché.

Přáli bychom si zázrak, ale už i jeho nejbližší začínají být k jeho zdravotnímu stavu skeptičtí, raději nadále zarytě mlčí a odmítají komunikovat s médii…

Související články

Další články