Koncem roku 2013 spadl Michael Schumacher na lyžích a nešťastně se uhodil do hlavy o kámen. Následně upadl do kómatu a od té doby se mu zcela změnil život.

Schumacher sice podstoupil několik operací, ale ty nepřinesly pozitivní výsledky. I přes permanentní péči lékařů a vyškolených zdravotníků se jeho stav vůbec nelepší. Chvílemi se i spekulovalo o tom, že se pilotův stav zlepšil a měl začít chodit, to však následně popřela jeho mluvčí Sabine Kehmová.

Bývalý výkonný ředitel závodní stáje Ferrari a současný šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Jean Todt, který pilota pravidelně navštěvuje u něj doma, nedávno pronesl mrazivá slova.

„Děkuji Bohu, že mám k Michaelovi přístup. Ale jeho zdraví je jen rodinnou záležitostí. Je obklopen svými nejbližšími a to je pro něj nejdůležitější. Myslím, že je čas nechat Michaela žít v klidu,“ řekl Todt pro La Nación.

Co tím přesně myslel? To už neupřesnil. Jeho slova hodně komentují fanoušci. Objeví se někdy Michael mezi svými fanoušky? Šance je bohužel mizivá…