Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Jak je na tom herec Jirka Mádl se znalostmi ohledně třídění odpadu? Podívejte se na vtipný kvíz!

Zdroj: Pražské služby, a.s.
Kvíz celebrit
Třídí české celebrity odpad? Ví vůbec, na co barevné kontejnery jsou? Zajímá je, kam se naše planeta ubírá a snaží se s tím něco dělat? Ohledně otázek souvisejících s tříděním odpadu vyzpovídaly Pražské služby oblíbené české herce, modelky, kuchaře i zpěváky.

Třídicího kvízu se zatím zúčastnil herec a zároveň i bojovník smíše­ných bojových umění Jakub Štáfek, kterého už jste v našich videích jistě viděli, herec Jiří Mádl, Oliver Pape z oblíbené kuchařské show MasterChef, zpěvák Julián Záhorovský a modelka Renata Langmannová.

Češi jako elita v třídění odpadu

Nápad vyzkoušet znalosti celebrit přišel proto, že v médiích se velice často objevuje informace, že Češi patří mezi evropskou špičku v třídění odpadu. I přesto ovšem existuje pár druhů odpadu, u nichž si spousta lidí není jistá, do jakého kontejneru patří. Jedná se třeba o špinavou krabici od pizzy, polystyren, karton od vajíček, krabičku od jídla nebo roličku z toaletního papíru. No a právě těmito, ale i dalšími „chytáky” se Pražské služby rozhodly otestovat několik známých českých osobností.

Vtipné dotazníky

Před samotným kvízem byl každý zúčastněný krátce vyzpovídán. V rámci připravované kampaně Pražských služeb o předcházení vzniku odpadu je zajímalo, jaký má každý z dotázaných vztah k odpadu, jestli si myslí, že ho produkuje velké množství, a zároveň chtěli slyšet, zdali se jej snaží nějakým způsobem minimalizovat.

Nakonec se sešlo mnoho kvalitních odpovědí, kvízy byly zajímavé a v některých momentech i velice zábavné, a tak se na videa určitě stojí zato podívat. V průběhu července je budete moci najít na této facebookové stránce či Youtube kanálu

Související články

Další články