Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jak je na tom herec Jirka Mádl se znalostmi ohledně třídění odpadu? Podívejte se na vtipný kvíz!

Jak je na tom herec Jirka Mádl se znalostmi ohledně třídění odpadu? Podívejte se na vtipný kvíz!
Zdroj: Pražské služby, a.s.
Kvíz celebrit
Třídí české celebrity odpad? Ví vůbec, na co barevné kontejnery jsou? Zajímá je, kam se naše planeta ubírá a snaží se s tím něco dělat? Ohledně otázek souvisejících s tříděním odpadu vyzpovídaly Pražské služby oblíbené české herce, modelky, kuchaře i zpěváky.

Třídicího kvízu se zatím zúčastnil herec a zároveň i bojovník smíše­ných bojových umění Jakub Štáfek, kterého už jste v našich videích jistě viděli, herec Jiří Mádl, Oliver Pape z oblíbené kuchařské show MasterChef, zpěvák Julián Záhorovský a modelka Renata Langmannová.

Češi jako elita v třídění odpadu

Nápad vyzkoušet znalosti celebrit přišel proto, že v médiích se velice často objevuje informace, že Češi patří mezi evropskou špičku v třídění odpadu. I přesto ovšem existuje pár druhů odpadu, u nichž si spousta lidí není jistá, do jakého kontejneru patří. Jedná se třeba o špinavou krabici od pizzy, polystyren, karton od vajíček, krabičku od jídla nebo roličku z toaletního papíru. No a právě těmito, ale i dalšími „chytáky” se Pražské služby rozhodly otestovat několik známých českých osobností.

Vtipné dotazníky

Před samotným kvízem byl každý zúčastněný krátce vyzpovídán. V rámci připravované kampaně Pražských služeb o předcházení vzniku odpadu je zajímalo, jaký má každý z dotázaných vztah k odpadu, jestli si myslí, že ho produkuje velké množství, a zároveň chtěli slyšet, zdali se jej snaží nějakým způsobem minimalizovat.

Nakonec se sešlo mnoho kvalitních odpovědí, kvízy byly zajímavé a v některých momentech i velice zábavné, a tak se na videa určitě stojí zato podívat. V průběhu července je budete moci najít na této facebookové stránce či Youtube kanálu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy