Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jak hubnou české ženy? A je to takhle správně?

Jak hubnou české ženy? A je to takhle správně?
Zdroj: ketofit.cz
Diety

Asi každá žena vyzkoušela alespoň jednou v životě nějakou dietu. Obecně nejraději zkoušíme diety, které slibují zázračný úbytek kilogramů v co nejkratší době. Takové diety ale dopadají vždycky stejně – buď nám dojde trpělivost a na dietu se vykašleme ještě dřív, než začneme, anebo se to povede, ale jakmile si dáme jeden vydatnější oběd, začnou se kila zase pomalu, ale jistě objevovat zpátky. Ano, české ženy často hubnou dost radikálním, ale ne moc úspěšným způsobem. Jak je tedy správně?

Dieta po česku

Češi jsou národem, který uznává dobré jídlo a pití – milujeme alkohol, pivo, a především tučné pokrmy. Nemáme tedy zakořeněné ty správné návyky, a proto se nám i těžko hubne. Klasickému českému jídelníčku chybí dostatek zeleniny, ryb, kvalitního masa a čerstvých potravin. Máme rádi spíše bůček, uzeniny, knedlíky, omáčky – a všechno tohle zapíjíme pivem. Nemůžeme se pak divit, že jsme trošku při těle. Přechod na jinou stravu – zdravější a dietnější, nám tak obvykle dělá větší problémy než se řídit podle nějakých zázračných diet, které nám přesně lajnují, co máme jíst.

Nedokážeme si obvykle přesně představit, jak by měl zdravý a vyvážený jídelníček vypadat, a tak raději věříme dietám, co se snažíme dodržovat. Přitom právě tyhle rychlé a rádoby zázračné diety jsou největší zlo. Kdybychom si uvědomily, že právě tyto diety nám jen škodí, a že se nám shozené kilogramy zase rychle vrátí – mohly bychom se soustředit na mnohem snazší a spolehlivější způsob hubnutí. Zdravá strava a pravidelný pohyb – to je ten správný klíč ke štíhlé postavě.

I mlsat se dá zdravě

U žen je velkou dietní překážkou také chuť na sladké. No jo, dezerty rády pečeme, ale i jíme, a je tak těžké jim odolat. České ovocné knedlíky, bábovky a buchty patří na nedělní stůl, ale přitom to jde i jinak! I palačinky se dají udělat dietnějším způsobem – jen si stačí uvědomit, že i džemy bez přidaného cukru jsou dobré. A přitom se po nich nepřibírá! O mnoha věcech nemáme ani ponětí, a tak je jen těžko můžeme používat. Přitom si stačí přečíst složení nebo občas zajít na farmářský trh.

Trh je bohatý, stačí si jen vybrat

V minulosti byl problém sehnat lepší potraviny, a tak se ženy často rozhodly uchýlit se k drastickým a ne zrovna nejzdravějším dietám. Dnes je ale všeho naprostý dostatek, a o zdravé stravě se mluví hodně. Stačí vyměnit chipsy a křupky za oříšky a semínka, přidat více porcí zeleniny a občas si připravit lahodný ovocný koktejl. Proteinové koktejly pro rychlé hubnutí bývaly také kdysi hitem – dnes jsou spojovány především s obrovským trendem zvaným ketodieta.

Ketodieta vás naučí správně jíst

Najet na zdravou stravu a dodržovat ji, to je prostě pořád obrovský problém. Pokud máte s váhou problémy, otestujte se! BMI kalkulačka - spočítejte si, jak jste na tom, pomůže vám konečně otevřít oči a uvědomit si, zda máte skutečný problém. Rychlý úbytek kilogramů pak slibuje dnes velmi populární ketodieta – ta pracuje na velmi jednoduchém principu. Jde o to snížit příjem sacharidů na minimum a nahradit je naopak vysokými dávkami bílkovin a vlákniny.

Tahle dieta pomohla už mnoha lidem, ovšem ale i ona má svá úskalí. Budete si muset dát pozor na to, abyste se po jejím ukončení opět nevrhla na lednici a nezačala si vynahrazovat celou tu dobu, co jste „sekala dobrotu“. To by potom kila šla pěkně rychle zase nahoru – a to žádná z nás přeci nechceme. Když se budete stravovat zdravě a vyváženě, můžete si dovolit i občas zamlsat. Také nezapomeňte na to, že vždy, když budete chtít hubnout, se budete muset také hýbat – pohyb vám pomůže nastartovat metabolismus a zformuje vám postavu.

Se změnou začněte hned!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy