Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Jak drsně dokázali tvůrci rozplakat Kolju a další 4 věci, které o filmu nevíte!

Zdroj: archiv
Báli se, že na film s ruskou tematikou nebudou chodit diváci do kin. Ale to se Jan i Zdeněk Svěrákovi mýlili. Kolja se stal v roce 1996 absolutním hitem a dokonce získal Oscara. Jaká byla ale úskalí natáčení?

1. Jak rozplakat malého Andreje?

Andrej Chalimon byl šestiletý chlapec a hned si zahrál jednu z hlavních rolí. Jako Kolja ve filmu několikrát brečel, a když se mu zrovna nechtělo plakat, sáhli producenti k tvrdým technikám. Zničili mu třeba oblíbenou hračku nebo na něj křičeli

2. Tady něco nehraje

Maminku Františka Louky zahraného Zdeňkem Svěrákem hrála Stella Zázvorková Té by ale muselo být 14 let, kdyby ho ve skutečnosti porodila.

3. Dlouhé vybírání názvu filmu

Tvůrci se báli, že na film s ruskou tematikou nebudou diváci chodit. Proto to nechtěli "propálit" hned v názvu. Namísto "Kolja" se uvažovalo o názvech jako "Cizí kluk", "Dušičky", Papírová svatba", "Trabant story".

4. Herecká škatulata

Pro roli zpěvačky Kláry si Jan Svěrák představoval ideálně Magdu Vašáryovou Nakonec roli získala Libuše Šafránková. Sociální pracovnici Zubatou si zase zahrála Regina Rázlová, protože roli odmítla Jiřina Jirásková (+81).

5. Andrej na dietě

Malého Andreje prý během natáčení vykrmovali houskami tak moc, že se za chvíli nevešel do kalhot. Po zbytek filmu měl dietu

Související články

Další články