Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jak dostat tatínka do polepšovny: Jana Preissová váhala, zda ve filmu účinkovat. Z čeho měla strach

Jak dostat tatínka do polepšovny: Jana Preissová váhala, zda ve filmu účinkovat. Z čeho měla strach
Zdroj: Reprofoto Česká televize
+ Další 2 fotografie
zajímavosti
Kdo by neznal nesmrtelnou rodinnou komedii Marie Poledňákové s názvem Jak dostat tatínka do polepšovny, která je pokračováním stejně oblíbeného snímku Jak vytrhnout velrybě stoličku. Luboš a Anna spolu s Vaškem vyrazí na první společné prázdniny za dědou, který je velký šprýmař. Anna si sice vysní krásnou odpočinkovou dovolenou, ale místo toho na ni čekají kola, spaní pod stanem a pašík Pepa.

Jana Preissová (78), která si v obou velmi úspěšných filmech zahrála maminku Vaška (Tomáš Holý), se řadila mezi jedny z nejkrásnějších a nejtalentovanějších hereček své doby. Roli baletky jí prý režisérka Marie Poledňáková napsala přímo na tělo.

Společné rysy

Jana i její postava Anna mají mnoho společného. Obě rády vaří, zavařují a rodina je pro ně důležitější než kariéra. Herečka dokonce jako malá snila o dráze baletky. Na rozdíl od filmové maminky však umí herečka lyžovat, ráda jezdí na kole a nemá problém s mravenci, pavouky a jinými podobnými zvířaty.

Nečekaná komplikace

Preissová velmi dlouho zvažovala, zda roli ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny přijme. V té době byla totiž v jiném stavu a měla strach, aby během natáčení nenastaly komplikace. Nakonec se do toho vložil její muž Viktor Preiss, který svou ženu přesvědčil.

Rodinnou komedii si můžete připomenout dnes večer v televizi.

Související články

Další články