Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Jak dnes vypadá všeuměl MacGyver: Richard Dean Anderson hodně zestárl a přibral

Zdroj: CBS Studios International
NAROZENINY
Co vám říká jméno Richard Dean Anderson? Že nic? A co takhle agent MacGyver nebo Jack O'Neill ze sci-fi seriálu Hvězdná brána? Čas však běží a populární herec se mění. Z vypracovaného fešáka s obrovským charismatem se tak stal postarší pán s plnějšími líčky i postavou.

Americký herec Richard Dean Anderson, jenž dnes slaví už své 71. narozeniny, se narodil do umělecké rodiny. Jeho maminka byla sochařka a malířka, otec zase učitel a taky jazzový kytarista. Hercovy kořeny však sahají i dál, než do rodné Minnesoty – konkrétně až do Finska, Švédska, Norska a Skotska.

Richard Dean Anderson jako pouliční mim

Jako dítě měl Anderson úplně jiný sen, než stát se hercem. Jeho srdce prahlo po dráze profesionálního hokejisty, jenže jeho plány zhatilo zranění, které bylo se sportovní kariérou neslučitelné.

Proto se pak rozhodl pro studium herectví na univerzitě. To ale nedokončil, a tak si přivydělával jako žonglér, pouliční mim nebo třeba hudebník.

Před televizními kamerami se poprvé objevil v roce 1976 v seriálu General Hospital, ve kterém hrál i pět následujících let. V seriálech se cítil jako doma, ale nepohrdl ani před filmovými nabídkami. Objevil se například v Obyčejných hrdinech nebo Náhodném svědkovi.

Richard Dean Anderson: MacGyver i Jack O'Neill

Nejbližší mu však byly seriály, a tak získal roli agenta Anguse MacGyvera v seriálu MacGyver, který se těšil velké oblibě. Vznikly proto i tři další filmy, u kterých byl Anderson jedním z výkonných producentů.

Potom se dostal k Hvězdné bráně. I v tomto seriálu, kterému předcházel film z roku 1994, byl jedním z výkonných producentů a zároveň ztvárnil i jednu z hlavních postav – plukovníka Jacka O'Neilla.

Chodil i s Teri Hatcher, teď chrání oceány

V osobním životě to měl Anderson velmi rozmanité a po jeho boku se vystřídalo několik žen, například herečky Sela Ward, Katarina Witt či Teri Hatcher. Žádnou z nich si však nikdy nevzal. Nejdál došel s herečkou Apryl Prose, se kterou má svou jedinou dceru Wylie Quinn Annarose.

V roce 2013 Anderson odložil herectví na druhou kolej a začal se naplno věnovat dobročinné činnosti. Nyní je jedním z poradců neziskové organizace, která se zabývá ochranou moří a oceánů. Nezapomíná však ani na své dlouholeté fanoušky a často se objevuje na různých srazech zaměřených na sci-fi a seriály. A spoustu svého času věnuje také rodině.

Související články

Další články