Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jak dnes vypadá slavný nápadník Bridget Jonesové? Oslavenec Hugh Grant už není takový štramák jako dřív

Britský herec Hugh Grant dnes slaví 58 let.
Zdroj: Facebook/Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Herec Hugh Grant, který se do povědomí diváků zapsal zejména svou rolí Daniela Cleavera v romantických komediích o smolařce Bridget Jonesové, dnes slaví osmapadesáté narozeniny. Jak moc se muž, který bývá považován za jednu z nejvíc sexy britských hvězd, od od dob natáčení slavných snímků změnil?

Londýnský patriot Hugh Grant se narodil 9. září 1960 do rodiny umělce a učitelky. Ve škole poměrně vynikal – na univezitě v Oxfordu vystudoval anglickou literaturu a také tam začal dělat doktorát z dějin umění. Ten však kvůli své vášni, kterou představovalo herectví, nakonec nedokončil.

Grant zprvu vystupoval v menších londýnských divadlech a v televizních seriálech. První větší úspěch u filmu jej potkal díky roli homosexuálního aristokrata ve snímku Maurice a od té doby se jej štěstí nepustilo. Zájem diváků získal díky snímkům Hořký měsíc či Deník Bridget Jonesové, skutečnou slávu si ale vydobil až s filmy jako jsou Čtyři svatby a jeden pohřeb či Notting Hill.

Ačkoliv Hugh býval, a pro někoho zřejmě ještě je, romantickým hrdinou a hollywoodským sexsymbolem, roky navíc už nezapře ani on. Sám před časem poznamenal: „Nejhorší je pro mě, když se oholím, omyju si obličej a pak se podívám do zrcadla, moje oči se koukají, ale moje tvář je pořád dole v umyvadle. To je tedy peklo!“

Grant, bývalý partner modelky a herečky Liz Hurley, byl ještě donedávna starým mládencem. Letos v květnu se ale konečně oženil. Své ano řekl dlouholeté přítelkyni, producentce Anně Eberstein, s níž má tři potomky. Dvě další děti má pak s bývalou partnerkou Tinglan Hong.

Související články

Další články