Londýnský patriot Hugh Grant se narodil 9. září 1960 do rodiny umělce a učitelky. Ve škole poměrně vynikal – na univezitě v Oxfordu vystudoval anglickou literaturu a také tam začal dělat doktorát z dějin umění. Ten však kvůli své vášni, kterou představovalo herectví, nakonec nedokončil.

Grant zprvu vystupoval v menších londýnských divadlech a v televizních seriálech. První větší úspěch u filmu jej potkal díky roli homosexuálního aristokrata ve snímku Maurice a od té doby se jej štěstí nepustilo. Zájem diváků získal díky snímkům Hořký měsíc či Deník Bridget Jonesové, skutečnou slávu si ale vydobil až s filmy jako jsou Čtyři svatby a jeden pohřeb či Notting Hill.

Ačkoliv Hugh býval, a pro někoho zřejmě ještě je, romantickým hrdinou a hollywoodským sexsymbolem, roky navíc už nezapře ani on. Sám před časem poznamenal: „Nejhorší je pro mě, když se oholím, omyju si obličej a pak se podívám do zrcadla, moje oči se koukají, ale moje tvář je pořád dole v umyvadle. To je tedy peklo!“

Grant, bývalý partner modelky a herečky Liz Hurley, byl ještě donedávna starým mládencem. Letos v květnu se ale konečně oženil. Své ano řekl dlouholeté přítelkyni, producentce Anně Eberstein, s níž má tři potomky. Dvě další děti má pak s bývalou partnerkou Tinglan Hong.