Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy The Voice Ewa Farna Agáta Prachařová porod Meghan Markle

Nejnovější kauzy

Jak dnes vypadá půvabná Borůvka z Básníků? Štěpánkova láska stárne s grácií

+ Dalších 5 fotografií
Film
Herečka Miroslava Šafránková (60) neztrácí šmrnc a eleganci ani v šedesáti letech. Herečku si diváci pamatují z mnoha rolí, ale nejvíce se jim sestra pohádkové Popelky vryla do paměti jako Borůvka z Básníků. Naposledy se herečka ukázala na veřejnosti na pohřbu herce Stanislava Zindulky (†86).

„Namaluju tvoje ruce, dvě ještěrky na opuce,“ těmito verši Štěpánek sváděl Borůvku. Miroslava Šafránková byla v roli něžné Borůvky naprosto kouzelná. Krásná ženská, za kterou se otočil snad každý chlap.

V současné době se herečka veřejnosti spíše straní, ale naposledy dorazila na pohřeb oblíbeného herce Stanislava Zindulky. Ani v šedesáti letech sestra Libuše Šafránkové neztrácí svůj pověstný šarm a eleganci.

Miroslavina druhá nejslavnější role je Arabela. V druhé sérii pohádky nahradila slovenskou herečku Janu Nagyovou. Nejrozkošnější ale Šafránková byla v roce 1974, když debutovala ve filmu Robinsonka. Tehdy jí bylo necelých 16 let a režisér Karel Kachyňa ji pro film objevil jako studentku na textilní škole v Brně.

Mohlo by vás zajímat

Další články