Herečka, která se proslavila jako Peggy ze sitcomu Ženatý se závazky, se ve skutečnosti jmenuje Katey Sagal a dnes už jí je šedesát let.

Katey Sagal vyrostla v kolébce filmového a hudebního průmyslu – Los Angeles. Její rodiče byli dva slavní režiséři. Otec Boris Sagal zemřel v roce 1981 při natáčení seriálu Třetí světová válka. Při tragické nehodě trefila jeho hlavu vrtule helikoptéry. Matka Katey, Sara Zwilling byla úspěšnou producentkou a první americkou režisérkou. Zemřela v roce 1974.

Poprvé se na filmovém plátně Katey objevila v jednom z dílů Columba, kterého režíroval její otec. To bylo v roce 1973. Dál si už ale svoji cestu razila sama. Dlouho byla role Peggy Bundové, ženy v domácnosti, považována za její životní. Byla za ni také nominována čtyřikrát na cenu Emmy.

Fanoušky animáku Futurama jistě potěší, že hlas, kterým mluví Leela, patří v originálním znění právě Katey.

Momentálně už několik sérií září v seriálu Zákon gangu, kde hraje matku Charlieho Hunnmana, který se v seriálu jmenuje Jax Teller. A mimochodem, je to ten hezounek, který na poslední chvíli vycouval z role Christiana Graye v připravovaném trháku 50 odstínů šedi!

Katey v seriálu vystupuje jako ochranitelská matka Gemma a musíme říct, že jí to mezi drsnými chlapy a motorkami hodně sluší. Vypadá na svůj věk naprosto fantasticky! Možná dokonce lépe než v dobách Peggy Bundové.

Co myslíte?