Rob Stewart si se životem nikdy nedělal velkou starost. Až do třiceti cestoval, žil bohémským životem, vydělával si hudbou a občasným herectvím. Ne vždy to byla taková legrace. Měl období, kdy byl bezdomovcem a přespával v parcích. Na úplné dno si sáhl v době, kdy neměl střechu nad hlavou a k tomu všemu dostal zápal plic.

Štěstí se na něj usmálo, právě když s totální kocovinou a neupravený dorazil na casting Vražedného pobřeží. Takový lehce vyžilý krasavec se vzhledem Nicka Nolteho byl přesně to, co si tvůrci představovali, a on roli dostal!

Plážové detektivky se nakonec natočilo přes 60 dílů a on se stal hvězdou. Obletovaly ho fanynky, ale on se bláznivě zamiloval do brazilské kameramanky Celiany. Pár má spolu i jednoho potomka.

Po natáčení se objevoval hlavně v reklamách a dostával menší roličky v seriálech. Velké oblibě se těší v Srbsku, kde dokonce vznikl dokument Nick Slaughter for President.

Rob celým životem klidně proplouval a dělá to v podstatě dodnes. Žije u pláže Puerto Vallarty, což je místo, kde se natáčela první série Vražedného pobřeží. Živí se hudbou, psaním a občasným hraním. Prostě takový pohodář.