Je to možná nejslavnější scéna celé filmové komedie. A když ne nejslavnější, tak určitě jedna z nejžhavějších. Kristýna Leichtová a Šárka Opršálová se na pláži předhánějí, která více zapůsobí na chorvatského plavčíka. Irmička upoutá pozornost jako první. Jenže pak její kámoška sundá horní díl plavek a je vymalováno.

Účastníci zájezdu se natáčeli v roce 2006 a Kristýna Leichtová později uvedla, že na roli zase tak pyšná není. Další režiséři ji totiž chtěli obsazovat na základě toho, že se nebojí nahoty, nikoliv podle jejího talentu.

„Chápu, že někdy prostě nahota k profesi herečky patří, takže jsem to v Účastnících zájezdu natočila. Ale mrzelo by mě, kdyby se na moji roli v tom snímku vzpomínalo jenom proto, že jsem se tam svlékla,“ tvrdila Leichtová pro Super.cz.

Její kolegyně ze slavné scény takovou díru do světa české kinematografie zatím neudělala. Dnes jí je 31 let a pořád se živí jako herečka – je ale ráda za divadelní role a zkouší se živit na volné noze. Kdo ví, jak by se její kariéra vyvíjela, kdyby ňadra odhalila místo Leichtové